تاریخ: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۵۳
کد خبر: ۲۷۴۳۱۶
مدیرکل گمرکات استان اصفهان:
‌می‌متالز - مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: ایجاد باسکول ریلی برای تسهیل هرچه بیشتر ترخیص کالا‌های فولاد مبارکه ضروری است و گمرک در این زمینه نیز همکاری خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، رسول کوهستانی پزوه در جلسه مشترک با مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار داشت: اراده و عزم گمرک برای تسهیل گری امور گمرکی و ترخیص هرچه سریع‌تر تجهیزات طرح‌های توسعه و مواد اولیه ورودی و محصولات صادراتی فولاد مبارکه استوار است.

وی با بیان اینکه در کشور فقط دو گمرک اختصاصی وجود دارد که متعلق به شرکت‌های فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان است، اضافه کرد: با این حال موضوع و اهمیت ایجاد مجتمع گمرکی نیز مورد تأکید قرار گرفت تا این شرکت بتواند حجم عظیمی از واردات و صادرات خود را از طریق همین مجتمع ترخیص کند.

مدیرکل گمرکات اصفهان اضافه کرد: ایجاد باسکول ریلی برای تسهیل هرچه بیشتر ترخیص کالا‌های فولاد مبارکه ضروری است و گمرک در این زمینه نیز همکاری خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه فولاد مبارکه صنعتی مادر است، اضافه کرد: برای بخش گمرک این شرکت چارت اختصاصی تدارک دیده شده است؛ نگاه گمرک بر این اصل استوار است که بیشترین تسهیلات را به شرکت‌های مادر ارائه دهد.

کوهستانی پزوه ابراز داشت: تخصیص مسیر «آبی» به شرکت فولاد مبارکه برای انجام هرچه سریع‌تر امور گمرکی ازجمله تسهیلات دیگر اداره گمرک برای شرکت‌های تولیدکننده و بزرگ مانند فولاد مبارکه است.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده