تاریخ: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۵۳
کد خبر: ۲۷۴۳۶۳
‌می‌متالز - استاندار سمنان گفت: افزایش بهره‌وری و جلوگیری از خام‌فروشی در معادن این استان به‌صورت ویژه مدنظر باشد.

به گزارش می‌متالز، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان بعداز ظهر امروز در جلسه کمیته افزایش بهره‌وری استان سمنان اظهار کرد: ضرورت دارد تا برای افزایش بهره‌وری، سند و طرح‌های عملیاتی و کاربردی جامع تدوین و طی زمان‌بندی مشخص اجرایی شود.

وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی، توجه به نیاز جامعه و آموزش، سه مؤلفه‌ای بود که سبب شد در سال جاری در زمینه خرید گندم به موفقیت‌های مطلوبی در راستای افزایش بهره‌وری در استان سمنان دست یابیم.

استاندار سمنان ادامه داد: در نقطه مقابل این مهم، خام‌فروشی در معادن بدون فرآوری و استفاده از صنایع تبدیلی است که باید بهره‌وری در این حوزه به‌صورت ویژه مدنظر باشد.

هاشمی تصریح کرد: در حوزه آب نیز با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات در دسترس، افزایش بهره‌وری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید از طریق راهکار‌های مناسب در این مسیر گام برداریم.

وی گفت: به‌صورت عملیاتی می‌توان در راستای افزایش بهره‌وری در استان سمنان در حوزه توسعه کشت گلخانه‌ای، استفاده از سامانه‌های نوین آبیاری، ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری مواد معدنی و سایر موارد اقدام کرد.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: ایجاد کارایی و اثرگذاری در تحقق بهره‌وری، دو مقوله اساسی و حائز اهمیت است که باید مدنظر باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

عناوین برگزیده