تاریخ: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۴۱
کد خبر: ۲۷۴۵۳۳
طاهری:
‌می‌متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مزایده و مناقصه باید به صورت الکترونیک و حذف کاغذ باشد، گفت: اکنون اگر فردی بخواهد مناقصه یا مزایده برگزار کند، موظف است دو نوبت آگهی در روزنامه چاپ کند که به طور میانگین، ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد و ۴۰ میلیون برگ کاغذ برای مزایده و مناقصه چاپ می‌شود.

به گزارش می‌متالز، مصطفی طاهری با اشاره به ضرورت الکترونیکی شدن تمام معاملات دولت، گفت: طبق قانون مربوط به احکام دائمی کشور در ماده ۵۰ خواسته شده که تمام معاملات دولت باید الکترونیکی باشد و این موضوع در برنامه ششم توسعه وجود دارد و یک تکلیف قانونی برای دولت است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه اجرای فعالیت‌های سامانه تدارکات الکترونیکی، افزود: دو موضوع در این حوزه وجود دارد؛ نخست اینکه معاملات کدام دستگاه‌ها از طریق این سامانه انجام نمی‌گیرد و مورد دوم الکترونیکی شدن است؛ اینکه معاملات از طریق سامانه انجام شود. در این خصوص وضعیت خوبی داریم و تقریبا دستگاه‌ها معاملات خود را در سامانه ثبت می‌کنند، اما ایراد، از الکترونیکی شدن است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: اگر فردی بخواهد مناقصه یا مزایده برگزار کند، موظف است دو نوبت آگهی در روزنامه چاپ کند که به طور میانگین، ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد و ۴۰ میلیون برگ کاغذ برای مزایده و مناقصه چاپ می‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه موضوع مذکور در کمسیون صنایع و معادن در حال بررسی است، ادامه داد: مزایده و مناقصه باید به صورت الکترونیک و حذف کاغذ باشد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده