تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۳۳
بازدید: ۱۲۳
کد خبر: ۲۸۱۳۸۷

درجا زدن بازار سرمایه/ سبزپوشی گروه خودرویی از نیمه‌ی دوم بازار

‌می‌متالز - شاخص کل بازار سرمایه اگرچه روز نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت و رشد و نزول خاصی را تجربه نکرد، اما تحرکات گروه خودرویی در نیمه دوم بازار توجه فعالان بازار سرمایه را به خود جلب کرد.

به گزارش می‌متالز، بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته در حالی که با تابلویی نسبتا قرمز معاملات خود را شروع کرد به نحوی که ۳۷۴ نماد تابلویی قرمز و حدود ۲۵۰ نماد تابلوی سبز داشتند، اما در ادامه توانست با سبز شدن گروه خودرویی اوضاع شاخص را از محدوده ۲۰۰۰ هزار واحد منفی به محدوده‌ی ۱۰۰۰ واحد منفی بهبود دهد. سرانجام در ساعات پایانی بازار تعداد تابلوی سبز سهام به ۳۳۴ رسید و تعداد تابلو‌های قرمز به ۲۹۸ تابلو تقلیل یافت.

نکته قابل توجهی که امروز مشهود بود و توجهات را به خود جلب می‌کرد، سبزپوشی گروه خودرویی به مشابه دو روز گذشته بود با این تفاوت که این گروه در ساعات آغازین صبح در محدوده‌های منفی معامله می‌شدند، اما به یک باره و در نیمه دوم بازار از محدوده منفی تا محدوده‌های مثبت آمدند و حتی برخی از سهام نام آشناتر این گروه به صف خرید‌های نسبتا سنگینی نشستند.

هم اکنون تا ساعت ۱۲ شاخص کل در محدوده ۱ میلیون و ۴۰۷ هزار واحد آرام گرفته است و به نظر می‌رسد فعلا شاهد تغییر جدی در این شاخص نباشیم.

گفتنی است، ارزش معاملات بورس در پایان معاملات روز سه شنبه در محدوده ۳ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به روز‌های گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین