تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۳۰
بازدید: ۸۳
کد خبر: ۲۸۱۴۱۵
گزارش روزانه بازار؛

بندبازی شاخص هم وزن و شاخص کل

‌می‌متالز - در جریان معاملات امروز نخستین روز آذرماه، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۱۵ واحد (۰.۲۵ درصد) افزایش به رقم ۴۰۵ هزار و ۴۸۵ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با کاهش ۹۳۹ واحد (۰.۳۲ درصد) به تراز یک میلیون و ۴۰۷ هزار واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، در جریان معاملات امروز سه‌شنبه، اول آذر ماه، بیش از ۷ میلیارد و ۱۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۳ هزار و ۸۹۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۷۴ هزار و ۷۸۴ معامله به ارزش ۸ هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین به ترتیب، گروه غذایی بجز قند با ۲۱ هزار و ۶ معامله به ارزش یک هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۱۷ هزار و ۷۱ معامله به ارزش یک هزار و ۲۴۴ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۱۴ هزار و ۸۲۳ معامله به ارزش یک هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال و گروه شیمیایی با ۱۴ هزار و ۶۹ معامله به ارزش یک هزار و ۲ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

در جریان معاملات امروز، شرکت سایپا با ۳۳۸ واحد، گروه بهمن با ۲۸۳ واحد، شرکت آلومینیوم ایران با ۲۱۵ واحد، شرکت ایران خودرو با ۱۷۱ واحد و شرکت به پرداخت ملت با ۱۲۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۴۲۹ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان ایران با ۴۱۰ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۳۳۴ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۳۲۴ واحد و شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۲۱۷ واحد بیشترین تاثیر منفی بر کاهش شاخص را داشتند.


نگاهی بر معاملات فرابورس


در جریان معاملات امروز، (سه شنبه، اول آذر ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۳۲.۵۲ واحدی به رقم ۱۸ هزار و ۵۴۲ واحد رسید.

همچنین بیش از ۴ میلیارد و ۵۴۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳۶ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت پالایش نفت شیراز با ۱۱ واحد، شرکت صنعتی مینو با ۷ واحد، شرکت بهمن دیزل با ۶.۵ واحد، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور با ۵.۷ واحد و شرکت تولید نیروی برق دماوند با ۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.

شرکت با ۳۴ واحد، شرکت پتروشیمی زاگرس با ۱۱.۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با ۳.۶ واحد، شرکت بانک دی با ۳ واحد و شرکت تولیدات پتروشیمی قائدبصیر با ۲.۸ واحد و شرکت داروسازی دانا با ۲.۶ واحد بیشترین تاثیر منفی بر کاهش شاخص را داشتند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده