تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۰۳
کد خبر: ۲۸۱۴۵۹
نماینده مجلس:
‌می‌متالز - محمدحسین فرهنگی می‌گوید: روند روبه جلوی بورس کالا در اقتصاد ملی به معنای هدایت کالا‌ها و بازار‌ها به سمت شفافیت است و در این مسیر نه تنها خودرو بلکه املاک هم امکان دادوستد در بورس کالا را دارند؛ در خصوص خودرو، حجم عرضه‌ها در بورس کالا باید بیشتر و پرحجم‌تر شود.

به گزارش می‌متالز، محمدحسین فرهنگی، رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در گفتگو با کالاخبر اظهار کرد: مجلس از عملکرد رو به جلوی بورس کالا رضایت دارد و نمایندگان در جلسات مختلف از سازوکار بورس کالا در زمینه اهتمام به عرضه بیش‌تر کالا‌ها و محصول‌ها حمایت می‌کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: هدف مهم در زمینه تقویت بورس‌های کالایی در کشور، ایجاد یک روند منطقی و طبیعی برای دادوستد کالا‌ها است که علاوه بر سوق به سمت شفافیت، سلامت اقتصادی نیز تقویت شود.

این نماینده مجلس با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا گفت: نه تنها خودرو، بلکه املاک و سایر کالا‌ها و خدمات هم باید از طریق بورس کالا عرضه شود که در زمینه معاملات خودرو، عرضه پرحجم‌تر در جهت دسترسی سریع‌تر مصرف کنندگان نیاز است.

فرهنگی با بیان اینکه عرضه کالا‌ها از طریق سازوکار بورس کالا شرایط مساعدی را برای تولیدکننده و مصرف کننده مهیا می‌کند، گفت: دولت سیزدهم برنامه‌های مهمی در جهت ایجاد شفافیت اقتصادی دارد که در این زمینه تقویت هر چه بیشتر بورس کالا مورد توجه قرار گرفته تا شرایط برای هدف گذاری دولت و حمایت از بخش تولید مهیا شود.

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده