تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۱۰
کد خبر: ۲۸۱۶۲۳
‌می‌متالز - وزیر اقتصاد با بیان اینکه ۱۰۰ درصد از تکالیف بانک مسکن در طرح نهضت ملی مسکن عملیاتی شده است، گفت:۶۲ هزار میلیارد تومان رقم قرارداد‌هایی است که در این زمینه امضا شده است.

به گزارش می‌متالز، سید احسان خاندوزی درباره اقدامات انجام شده توسط بانک‌های کشور برای تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: بخشی از بانک‌های کشور به تعهدات خود عمل نکردند که امیدواریم با اهرم‌های نظارتی بانک مرکزی این اتفاق هم رخ دهد.

وی افزود: بخشی از بانک‌ها بویژه بانک‌هایی که در بخش مسکن موثر هستند عملکرد بسیار قابل دفاعی داشته‌اند. در همین راستا ۴۲۵ هزار واحد به بانک‌ها در حوزه مسکن معرفی شده که از این تعداد توسط بانک مسکن که مهمترین اهرم شبکه بانکی در تامین مالی مسکن است ۱۸۵ هزار واحد به مرحله عقد قرار داد رسیده و ۱۵ هزار واحد نیز در شرف عقد قرارداد است.

وی ادامه داد: طی روز‌های آینده امضای قرارداد این واحد‌ها نیز صورت می‌گیرد. جمع این موارد حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی می‌شود که نشان می‌دهد این تعداد واحد در بانک مسکن به مرحله امضای قرارداد رسیده است.

وزیر اقتصاد گفت: تقریبا ۶۲ هزار میلیارد تومان مبلغ قرارداد‌هایی است که از سمت بانک مسکن در این زمینه امضا شده و می‌توان گفت که بانک مسکن قریب به ۱۰۰ درصد تکالیف خود را عملیاتی کرده و ما کمتر پرونده تسهیلات مسکنی داریم (درحد انگشت شمار) که مدارکش تکمیل شده و آورده متقاضی انجام شده باشد، اما بانک مسکن تامین مالی آن را انجام نداده باشد.

خاندوزی تصریح کرد: سایر بانک‌ها در این زمینه عقب افتادگی دارند که امیدواریم که همانطور که بانک مسکن تلاش می‌کند که به ۱۰۰ درصد هدف و تعهدات خود عمل کند سایر بانک‌ها نیز در مورد تامین مالی این بخش که مهمترین جزو زندگی بسیاری از افراد است و بیش از یک سوم هزینه خانوار‌ها را در بر می‌گیرد، به تعهدات عمل کنند و شاهد خبر‌های خوبی در پایان سال جاری باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده