تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۸:۵۷
کد خبر: ۲۹۲۰۰۲
افزایش قابل توجه تولید شمش آلومینیوم در مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب
می متالز - در سال ۱۴۰۱، تولید شمش آلومینیوم و فروش محصولات مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) با رشد چشمگیری همراه بوده است.

به گزارش می‌متالز به نقل از روابط عمومی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱، در راستای تحقق شعار ملی "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین" به همت تلاش گران حوزه صنعت در مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) تمامی سلول‌های واحد احیاء در مدار تولید قرار گرفتند.

به کارگیری تمامی بخش‌های کارخانه آلومینیوم جنوب با حداکثر ظرفیت، رشد چشمگیر عملکرد در مقایسه با سال مالی گذشته را در پی داشته است؛ به طوری که میزان تولید شمش آلومینیوم در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ در این واحد صنعتی بالغ بر ۲۵۳ هزار تن بوده که در مقایسه با سال مالی قبل، رشدی در حدود ۱۰۴ درصدی داشته است. همچنین میزان فروش محصولات این کارخانه بالغ بر ۲۶۳ هزار تن بوده که این میزان نیز در مقایسه با فروش سال گذشته از رشدی ۱۰۰ درصدی برخوردار بوده است. از طرف دیگر تولید بیش از ۱۲۶ هزار بلوک آند در این مجتمع به عنوان مزیت رقابتی، به طور کامل پاسخگوی نیاز واحد احیای کارخانه صنایع آلومینیوم جنوب بوده است.

از دیگر نکات قابل توجه، بهره برداری کامل از اسکله و سایت دریایی پارسیان می‌باشد به گونه‌ای که در حال حاضر کلیه‌ی مواد اولیه اصلی وارداتی شامل پودر آلومینا و کک نفتی کلسینه با استفاده از تجهیزات اتوماتیک از کشتی تخلیه گردیده و انبارش می‌گردد و در نهایت به کارخانه جهت تولید شمش آلومینیوم انتقال می‌یابد.

عناوین برگزیده