تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۲:۴۶
بازدید: ۱۰۱
کد خبر: ۳۰۳۲۵۵
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

پایش اطلاعات متقاضیان خرید خودرو آغاز شد

‌می‌متالز - مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: پس از پایان مهلت افتتاح حساب وکالتی (۲۹ اردیبهشت)، فرایند پایش و ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک‌ها به سامانه یکپارچه آغاز شد.

به گزارش می‌متالز، مهدی تقدسی افزود: با توجه به زمان‌بندی اعلام‌شده، با اتمام مهلت افتتاح حساب وکالتی (۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت)، کار پایش اطلاعات افراد متقاضی به‌منظور واریز ۱۰۰ میلیون تومان و مسدود کردن آن و سپس ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک‌ها به سامانه آغاز شد.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات رسیده به سامانه تخصیص یکپارچه خودروها، سایت سامانه از سوم تا ۱۰ خرداد ماه برای ثبت درخواست متقاضیان خرید خودرو فعال خواهد شد.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو افزود: فقط متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آن‌ها از سوی بانک‌ها به سامانه ارسال شود، می‌توانند از ۳ تا ۱۰ خرداد برای ثبت‌نام اولیه به‌منظور تشکیل فهرست نوبت‌دهی در سامانه به‌آدرس esalecar.ir اقدام کنند.

تقدسی اضافه کرد: متقاضیان ثبت‌نام در مرحله دوم طرح یکپارچه فروش خودرو‌های داخلی از ۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت فرصت داشتند برای افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه اقدام کنند.

دومین طرح سامانه یکپارچه خودرو برمبنای فرآیند نوبت‌دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ آغاز شد و متقاضیان تا پایان روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ فرصت داشتند نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه، اقدام نمایند.

براساس توافقات به‌عمل‌آمده متقاضیان شرکت در طرح سامانه یکپارچه فروش خودروی داخلی، پیش از ثبت‌نام باید حساب وکالتی داشته باشند و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را در حساب خود واریز نمایند تا امکان ثبت‌نام برای آن‌ها فراهم شود.

موجودی لازم برای انجام ثبت‌نام در لیست نوبت‌دهی کلیه خودرو‌های داخلی طرح فروش سامانه یکپارچه خودرو "صد میلیون تومان" است و این وجه اعتبار صرفاً تا زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی در حساب شخصی وکالتی مشتریان مسدود می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده