تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۰:۵۹
بازدید: ۷۸۱
کد خبر: ۳۱۶۴
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

انعقاد قرارداد سرمایه گذاری 1002 میلیارد ریالی صادرات مواد نفتی در منطقه ویژه خلیج فارس

می متالز - مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس از انعقاد یک قرارداد سرمایه گذاری حدود 1002میلیارد ریالی در حوزه صادرات مواد نفتی با یک شرکت داخلی خبر داد.
انعقاد قرارداد سرمایه گذاری 1002 میلیارد ریالی صادرات مواد نفتی در منطقه ویژه خلیج فارس

حسن خلج طهرانی با اعلام این مطلب اظهار داشت: این قرارداد، یکی از با ارزش ترین و مهم ترین قراردادهای منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس است که در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پس از شش ماه مذاکرات فشرده در روز جهانی کار و کارگر با شرکت «بناگسترکرانه» به بار نشست و درنتیجه با امضای 2 طرف، یک گام به سوی اجرای اهداف دیگر منطقه برداشته شد.

وی افزود: با صادرات مواد نفتی (شامل نفت، گازوئیل، بنزین و گاز مایع) از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس - که به تازگی فاز نخست آن (پالایشگاه میعانات گازی) به دست رئیس جمهور به بهره برداری رسید- علاوه بر افزایش سطح تولیدات و صادرات، موجب اشتغال حدود 30 نفر به صورت مستقیم و 100 نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم خواهد کرد.

مدیر عامل منطقه خاطرنشان کرد: در قرارداد منعقده، شرکت مذکور متعهد شد طی مدت 6 ماه زیرساخت های لازم برای صادرات مواد نفتی را تامین و نیز طی 5 سال، حدود 22 میلیون تن فرآورده های پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به بازارهای هدف صادر کند.

منبع: ایمیدرو
عناوین برگزیده