تاریخ: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۲
بازدید: ۲۱۶
کد خبر: ۳۱۶۹۲۲
سرویس خبر : آهن و فولاد

نشست مشترک معاون پژوهش و فناوری، مدیر ارتباط با صنعت و جامعه و رابطان صنعت دانشگاه اصفهان با مدیران شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری برگزار شد

‌می‌متالز - نشست مشترک معاون پژوهش و فناوری، مدیر ارتباط با صنعت و جامعه و رابطان صنعت دانشگاه اصفهان با مدیران شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، معاون پژوهش و فناوری، مدیر ارتباط با صنعت و جامعه و رابطان صنعت دانشگاه اصفهان از شرکت ورق‌خودرو چهارمحال و بختیاری بازدید نموده و با روند تولید ورق گالوانیزه ویژه استفاده در صنایع خودروسازی آشنا شدند. در ادامه بازدید نشست مشترک هم اندیشی و بررسی راه‌کار‌های گسترش همکاری‌های دانشگاه اصفهان و شرکت ورق خودروچهارمحال و بختیاری برگزار گردید.

مدیران و رابطان دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اصفهان طی بازدید از شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری ونشست علمی مشترک به بررسی راه‌کار‌های توسعه همکاری‌های مشترک پرداختند. طی این بازدید مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری مصمم است بابرقرای و توسعه ارتباطات علمی و تحقیقاتی با دانشگاه‌ها و بویژه دانشگاه اصفهان بتواند در شرایط سخت تحریمی طرح‌های توسعه‌ای و مباحث تحقیقاتی خود را هرچه سریع‌تر به پیش ببرد. حمید شجاعی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز علمی در جهت پیشبرد اهداف بلندمدت وایجاد سهولت در دستیابی به اهداف متعالی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تأکید نمود.

شجاعی تصریح کرد: در دنیای امروز، بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت صنایع رابطه مستقیم وجود دارد، به طوری که می‌توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشور‌ها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می‌آید، بنابر این ارتباط صنعت و دانشگاه ضروری به شمار می‌آید.

وی بیان داشت: در دنیای پر رقابت امروز اکتساب فناوری‌های نوین پیشرفته و بومی سازی این دانش و فرآیند مهندسی معکوس در صنعت برای توسعه صنایع کشور امری ضروری تلقی می‌شود در ادامه معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان ضمن ابراز خرسندی از حضور در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری افزود:دانشگاه اصفهان سابقه درخشانی در حوزه همکاری‌های علمی با مراکز صنعتی و بویژه صنعت فولاد دارد و مساعدت و هم اندیشی با صنعت را رسالت و وظیفه خطیر خود می‌داند.

هادی امیری تبلور فعالیت‌های علمی دانشگاه‌ها در صنعت را بسیار کلیدی و مهم دانست و اظهار کرد: دانشگاه اصفهان درحوزه هم افزایی با صنعت آمادگی کامل دارد و جهت گیری در دانشگاه اصفهان به سوی ایجاد یک ارتباط مستحکم و جدی با صنعت است و امیدواریم بتوانیم با توسعه این همکاری‌ها نقش به سزایی در ایجاد ارزش افزوده و خلق ثروت ایفا نماییم. سپس مدیران واحد‌های شرکت نیاز‌های علمی و تحقیقاتی شرکت در حوزه فناوری را ارائه نمودند و به بررسی روش‌های بومی سازی قطعات و تکنولوژی مورد استفاده در شرکت ورق خودرو پرداختند. از دستاورد‌های مهم این بازدید ایجاد میز تخصصی صنعت شرکت ورق خوردو چهارمحال بختیاری در دانشگاه اصفهان است که نیاز‌های مطرح شده حوزه علمی و پژوهشی شرکت ورق خودرو با همکاری کارشناسان و پژوهشگران مورد بررسی و کارشناسی قرار می‌گیرد؛ و در پایان مقرر شد تفاهم نامه‌ی همکاری بین دانشگاه اصفهان و شرکت ورق خودرو منعقد گردد. شرکت ورق خودرو چهار محال بختیاری یکی از زیر مجموعه‌های گروه صنعتی فولاد مبارکه است.

منبع: ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده