تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۱:۴۷
بازدید: ۳۷۶
کد خبر: ۳۱۷۰
سرویس خبر : آهن و فولاد
مهندس نعمت زاده در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی در استان البرز خبر داد:

هدف گذاری 25 میلیون تنی تولید فولاد خام در سال جاری

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال گذشته بیش از 18 میلیون تن فولاد خام تولید شد و امسال با توجه به تکمیل و راه‌اندازی واحدهای جدید این میزان تولید به 25 میلیون سال ارتقاء می‌یابد.
هدف گذاری 25 میلیون تنی تولید فولاد خام در سال جاری

مهندس محمدرضا نعمت زاده در مراسم افتتاح شرکت پارس فولاد جم (دانیلی پرشیا) افزود: بازارا ایران و بازار منطقه رو به توسعه است و برنامه ما این است که در کمتر از 8 سال به تولید بیش از 50 میلیون تن فولاد خام برسیم.
نعمت زاده تصریح کرد این در حالی است که نیاز به خدمات مهندسی و ساخت تجهیزات و نیز نوسازی و مدرانیزه کردن واحدهای موجود داریم که این شرکت مشترک دانیلی پرشیا با عوامل مهندسی و اجرایی خود می تواند همکار خوبی باشد.
وی با اشاره به سابقه 35 ساله این شرکت دانیلی با شرکت‌های ایران افزود : بیش از 35 سال است که شاهد واردات تجهیزات فولادی از خارج از کشور توسط دانیلی و سایرین بوده ایم و اکنون قابلیت کشور ما به گونه  ای است که هم می‌تواند نیاز خود را تأمین کند و هم در زمینه صدور ماشین‌آلا ت و خطوط تولید و کالاهای صنعتی به خارج از کشور فعالیت نماید.
وی با اشاره به توسعه سرمایه گذاری‌های خارجی در دولت یازدهم اضافه کرد بیش از 500 میلیون دلار در این دولت و در استان البرز سرمایه گذاری خارجی شروع شده و در دوره کوتاه پس از برجام بیش از 5 میلیارد و 500میلیون دلار در بخش صنعت و معدن سرمایه گذاری آغاز شده که امیدواریم با توجه به شرایط بیشتر رو به گسترش باشد.
به گفته وی شرکت دانیلی همچنین مشارکتی را در سرمایه گذاری پروژه‌های صنایع فولاد و آلومینیوم با سازمان ایمیدرو شروع کرده است.
مهندس نعمت زاده در ادامه اظهار کرد خدا رو شکر می‌کنیم در فضای اعتدال و تعامل جهانی کشورمان توانست با تعقل و تدبیر همانطور که رئیس جمهور  حدود 4 سال پیش گفتند باعث چرخیدن سانتریفیوژ های هسته‌ای و نیز به گردش درآمدن چرخ‌های صنعت و اقتصاد باشد.
وی ادامه داد امروز شاهد بازگشایی محصول مشارکت ایران و فرانسه و زمینه تولید خودرو بوده ایم و پژو فرانسه با ایران خودرو اولین محصول مشترک خود را افتتاح کرده است.
و این دومین ثمره تعامل و همکاری با جهان است.
در این مراسم همچنین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در حضور 23 هیأت سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم و در زمینه صنایع غذایی، قطعات خودرو، دارو و غیره خبر داد و گفت: استان البرز توانست رتبه سوم کشوری را در این زمینه بدست آورد.
ایرج موفق افزود : استان البرز توانست رشد 42 برابری سرمایه گذاری خارجی را نسبت به دولت قبل تجربه کند از 1300 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده و 750 میلیارد تومان آن دردولت یازدهم اجرایی شده است.
به گفته موفق در دوره پسا برجام 21 جواز تأسیس صنعتی در زمینه سرمایه گذاری خارجی با 1300 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان البرز صادر شده است که از این میزان 750 میلیارد تومان عملی شده است.
در ادامه عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس آمادگی مجلس را برای اصلاح قانون در جهت حمایت از سرمایه گذاری اعلام کرد .
وی گفت: مجلس و دولت تضامین لازم را در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهند.

عناوین برگزیده