تاریخ: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۴۷
بازدید: ۸۷
کد خبر: ۳۱۷۲۴۷
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

با احتیاط با صنعت فولاد رفتار شود/ جذابیت سرمایه‌گذاری در زنجیره فولاد را کاهش ندهیم

‌می‌متالز - به گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان ایران بر لزوم رفتاری محتاطانه با صنعت فولاد به عنوان صنعتی اشتغالزا و سودآور تاکید کرد.

به گزارش می‌متالز، سیدرسول خلیفه‌سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به لزوم رفتار محتاطانه دولت با صنعت فولاد به عنوان صنعتی رقابتی، اشتغال‌زا، مسئولیت‌پذیر و سودآور تاکید و تصریح کرد: وقتی زنجیره‌ای سودده است و حجم زیادی سرمایه را جذب خود کرده باید با احتیاط با آن رفتار شود تا اعتماد از این زنجیره سلب نشود و ارزش افزوده در آن رشد کند.

به گفته خلیفه‌سلطانی دولت باید قدردان این همراهی شرکت‌های فولادی با سیاست‌های کلی دولت و نظام باشد و به تعهدات خود پایبند بماند، این در حالی است که افزایش نرخ برق، گاز و آب و تامین این اقلام زیرساختی در سال‌های اخیر برای فولادسازان چالش‌برانگیز شده است.

او همچنین هشدار داد: زنجیره فولاد سهم زیادی از سرمایه‌های جذب شده در بورس را در اختیار دارد. مردم به زنجیره فولاد و دیگر صنایع معدنی اعتماد کرده‌اند و سرمایه خود را به شرکت‌های فعال در این زنجیره سپردند تا این سرمایه‌گذاری برای آن‌ها سودآور باشد، حالا اگر سود این شرکت‌ها کاهش یابد، این پیام برای سرمایه‌گذاران دارد که این بازار امن و پایدار نیست…

مشروح این گفتگو را در ویژه‌نامه «همایش تاب‌آوری در صنعت فولاد» بخوانید؛ این ویژه‌نامه در همایش «تاب‌آوری در صنعت فولاد» در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

منبع: چیلان

عناوین برگزیده