تاریخ: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۰۱
بازدید: ۱۱۳
کد خبر: ۳۱۷۴۱۳
محمدرضا پاکباز عضو هیات مدیره سیمیدکو در دیدار با معاون وزیر صمت

استخراج سنگ در سنگان به کنسرسیوم سرمایه گذاران محول شود، سیمیدکو مشتاق به سرمایه گذاری بیشتر در سنگان و راهبری سایر پروژه‌های این پهنه معدنی است

‌می‌متالز - جلسه هم اندیشی سرمایه گذاران پهنه صنعتی و معدنی سنگان با حضور محمدرضا موثقی نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجتمع سنگ آهن سنگان برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، در این نشست محمدرضا پاکباز عضو هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) ضمن خیرمقدم به معاون وزیر صمت و هیات همراه گفت: سیمیدکو به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران این پهنه صنعتی و معدنی همچنان مشتاق به سرمایه گذاری بیشتر و جدی‌تر در این منطقه بوده و طرح توسعه خود را باهدف تبدیل ۲.۵ به ۵ میلیون تن تولید در هر دو محصول کنسانتره و گندله را با جدیت دنبال خواهد کرد.

پاکباز راه برون رفت از مشکلات فعلی سرمایه گذاران در منطقه معدنی سنگان را تشکیل کنسرسیومی متشکل از سرمایه گذاران برای استخراج سنگ دانست و افزود: عمده مشکلات سرمایه گذاران در این منطقه به تامین و استخراج سنگ مرتبط است و سیمیدکو با حمایت فولاد خوزستان و همراهی سایر سرمایه گذاران آمادگی کامل برای حضور و نقش آفرینی در این کنسرسیوم دارد.

عضو هیات مدیره سیمیدکو، راهبری و نظارت ایمیدرو بر این کنسرسیوم برای توسعه متوازن سرمایه گذاری و تقویت فعالیت‌های اقتصادی شرق کشور را نیز ضروری دانست و بر اهمیت نقش ایمیدرو در این زمینه تاکید کرد.

وی همچنین اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان به عنوان یک بنگاه اقتصادی بزرگ و کلیدی در کشور به عنوان سهام دار عمده سیمیدکو نیز با نگاه توسعه متوازن منطقه‌ای و تقویت زیرساخت‌های موجود در شرق کشور نقش ویژه‌ای درپیشرفت طرح‌های توسعه این شرکت داشته است.

محمدرضا پاکباز اقدامات سیمیدکو در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی و محیط زیست را کم نظیر دانست و افزود: این شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن و چندماه جلوتر از برنامه پیش بینی شده توانست در سال ۱۴۰۰ از بزرگترین پروژه زیست محیطی این منطقه یعنی طرح فیلتراسیون و آبگیری از باطله خود با ظرفیت بازچرخانی بیش از دو میلیون مترمعکب آب در سال بهره برداری نماید و بلافاصله عملیات اجرایی دومین طرح زیست محیطی خود در شهر خواف را با هدف تامین آب مصرفی کارخانجات خود آغاز کند.

پاکباز سرعت پیشرفت پروژه شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب خواف را قابل قبول دانست و افزود: همزمان با بهره برداری از این طرح عظیم زیست محیطی و با فائق آمدن بر مشکلات تامین آب و با توجه به نگاه منبع محوراین شرکت در حوزه آب و انرژی، سیمیدکو آمادگی مشارکت و راهبری سایر پروژه‌های موجود در منطقه را با حمایت گروه تخصصی فولاد خوزستان دارد.

عضو هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های سیمیدکو در پهنه صنعتی و معدنی سنگان و شهرستان خواف و تقدیر از تلاش‌های مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: کارنامه سیمیدکو در تمام جنبه‌های فعالیت خود در منطقه سنگان و شهرستان خواف کارنامه روشن و درخشانی است و تعامل و همراهی دوجانبه این مجموعه با مجتمع سنگ آهن سنگان نیازمند حمایت و همراهی همه جانبه ایمیدور در تقویت طرح‌های توسعه و تولید است.

محمدرضا موثقی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در ادامه با اشاره به راهگشا بودن پیشنهادات و راهکار‌های مطرح شده سیمیدکو، اقدامات این شرکت در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی، توجه به محیط زیست و آب و انرژی را قابل تقدیر دانست.

استخراج سنگ در سنگان به کنسرسیوم سرمایه گذاران محول شود، سیمیدکو مشتاق به سرمایه گذاری بیشتر در سنگان و راهبری سایر پروژه‌های این پهنه معدنی است

استخراج سنگ در سنگان به کنسرسیوم سرمایه گذاران محول شود، سیمیدکو مشتاق به سرمایه گذاری بیشتر در سنگان و راهبری سایر پروژه‌های این پهنه معدنی است

عناوین برگزیده