تاریخ: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۱:۲۳
بازدید: ۲۳
کد خبر: ۳۱۷۵۲۴

اتمام تعمیرات اساسی بگ هاوس اصلی کارخانه سیمان کنگان

‌می‌متالز - تعمیرات اساسی سیستم فیلتراسیون دودکش اصلی کارخانه سیمان کنگان و تعویض کیسه‌های بگ هاوس این کارخانه با موفقیت به اتمام رسید.

به گزارش می‌متالز، تعمیرات بمحض ورود کیسه‌های فیلتر خریداری شده شروع و پس از تعویض کیسه و قفسه‌های مربوطه و پاکسازی، مشعل کوره روشن شد. در این تعمیرات همچنین سایر دپارتمان‌ها نیز با توجه به توقف چند روزه اقدامات مربوط را انجام دادند.

رحمانی مدیرعامل شرکت سیمان ساروج نیز ضمن تشکر از تلاش‌های واحد‌های ذیربط در تهیه و تعویض کیسه‌ها با اشاره به مشکلات تخصیص ارز برای تهیه کیسه‌های بگ هاوس افزود: با اینکه این شرکت خود صادرکننده بوده و در ارزآوری نقش مهمی دارد متاسفانه بر اساس آخرین دستورالعمل‌های بانک مرکزی امکان استفاده از ارز خود جهت خرید تجهیزات را نداشته و این مساله فرایند خرید تجهیزات و مواد مورد نیاز خارجی که مشابه داخلی ندارند را بسیار طولانی نموده و باعث آسیب به این قبیل از تولیدکنندگان می‌شود، همچنین با توجه به فراگیر بودن این مشکل در سایر صنایع کانی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تولید داخل کیسه‌های فایبرگلاس با پوشش PTFE و رفع وابستگی ضروری بنظر میرسد.

شایان ذکر است سیستم فیلتراسیون کارخانه سیمان کنگان شامل ۲ دستگاه پیشرفته بگ هاوس، ۱ دستگاه الکتروفیلتر و ۴۰ دستگاه بگ فیلتر می‌باشد.

منبع: سیمان خبر

عناوین برگزیده