تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۱:۰۴
بازدید: ۱۷
کد خبر: ۳۱۷۶۱۹

قیمت خودرو امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲/ بازگشت موج افزایش قیمت به بازار

‌می‌متالز - قیمت خودرو امروز دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲، پس از ثبات چند روزه به دلیل تعطیلی، سرانجام رشد خود را آغاز کرد. اکثر محصولات بازار، افزایش قیمت را تجربه کردند و تعداد کمی هم روند با ثباتی را در پیش گرفتند.

به گزارش می‌متالز، قیمت خودرو امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ روند خود را چه در بازار داخلی و چه در بازار مونتاژی، با افزایش آغاز کرد. اکثر محصولات، رشد‌های چند میلیونی دارند. در این میان، میزان افزایش قیمت در بازار خودرو‌های مونتاژی کمتر است.

عمده دلیل افزایش قیمت در بازار خودرو می‌تواند افزایش نرخ درب کارخانه برخی از محصولات توسط دو شرکت ایران خودرو و سایپا است. در هفته گذشته سه محصول ایران خودرو از سری پژو پارس با موتور XUP و یک خودروی ساینا S از شرکت سایپا، مشمول افزایش قیمت شدند که به‌رغم تکذیب این خبر از سوی شورای رقابت، هنوز هم پس چند روز شرکت‌های خودروسازی درحال فروش محصولات خود با قیمت‌های جدید هستند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت افزایشی را تجربه می‌کند.

قیمت خودرو‌های داخلی

قیمت خودرو‌های داخلی نسبت به مونتاژی‌های بازار از تغییرات بیشتری برخوردار است.

کوییک S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا بوده که نسبت به روز‌های گذشته، حدود دو میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ ۳۴۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G یکی دیگر از محصولات نارنجی پوشان جاده مخصوص است که با افزایش پنج میلیون تومانی، توانست قیمت خود را روی کانال ۶۰۰ میلیون تومان ثابت کند.

پژو ۲۰۷i دنده‌ای هاچ‌بک زیبای فرانسوی- ایرانی، رکورددار افزایش قیمت در بازار خودرو‌های داخلی است. این خودرو حدود ۱۱ میلیون تومان افزایش قیمت داشته و با نرخ ۶۲۱ میلیون تومانی معامله می‌شود.

دنا پلاس ۶ دنده توربوشارژ که یکی از سدان‌های رده بالای داخلی به شمار می‌رود که ۸ میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با قیمت ۷۴۶ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲/ بازگشت موج افزایش قیمت به بازار

قیمت خودرو‌های مونتاژی

در بازار محصولات مونتاژی، قیمت خودرو از تغییرات کمتری برخوردار است.

بسترن B۳۰ با مدل ۱۴۰۰ پس از ماه‌ها ثبات و سپس افت ناگهانی، امروز حدود ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ یک میلیارد و ۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

جک S۵ نیوفیس که از کراس‌اوور‌های محبوب کرمان موتور محسوب می‌شود، با ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت، به کانال یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومانی رسید.

هایما S۵ اتوماتیک ۶ سرعته که از کراس‌اوور‌های مونتاژی شرکت ایران خودرو است، با پنج میلیون تومان افزایش نرخ، به قیمت یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو ۵ نفره از خودرو‌های محبوب گروه بهمن نیز همانند جک S۵، حدود ۱۰ میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲/ بازگشت موج افزایش قیمت به بازار

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

با توجه به پیش‌بینی کارشناسان از هفته گذشته، احتمال ادامه‌دار بودن روند افزایشی فعلی در صورت ثبات نرخ دلار در محدوده زیر ۵۰ هزار تومان، بسیار ضعیف است؛ بنابراین احتمالاً بازار خودرو از روز‌های آینده وضعیت آرام و باثبات‌تری را سپری کند.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین