تاریخ: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۳۴
بازدید: ۹۵
کد خبر: ۳۱۷۷۷۲
سرویس خبر : آهن و فولاد

تولید فولاد سبز راهی طولانی در پیش دارد

‌می‌متالز - اخیرا شاهد دو نقطه عطف مهم در تلاش جهانی برای کاهش آسیب‌های تولید فولاد به محیط زیست بودیم. بوستون متال ۲۶۲ میلیون دلار بودجه برای فناوری فولاد و فلزات مبتنی بر برق جمع آوری کرد، در حالی که شرکت گرین استیل سوئد نیز ۱.۵ میلیارد یورو از سهام خود را برای ساخت اولین کارخانه فولاد هیدروژنی جمع آوری کرد.

به گزارش می‌متالز، کربن زدایی فولاد دشوار و پرهزینه خواهد بود و اگر در مقیاس معنادار انجام شود، یکی از بزرگترین صنایع جهان بازسازی خواهد شد. فولادسازی مسئول حدود ۸ درصد از انتشارات دی اکسید کربن بخش انرژی است و امروزه تولید یک تن فولاد منجر به انتشار نزدیک به دو تن دی اکسید کربن می‌شود.

در واقع چنین سرمایه گذاری‌هایی باید توسعه یابد تا دنیا به آنچه در راستای کربن زدایی صنعت فولاد در ذهن دارد کمی نزدیک شود. سیاست گذاران باید مشوق‌های سرمایه گذاری بلندمدت را فراهم کنند و از نوآوری‌های امروز به سمت استاندارد‌های نوین فردا پل بسازند. مدیران دارایی باید سرمایه خود را به شرکت‌هایی اختصاص دهند که هدف صریح کربن زدایی را دارند. مصرف کنندگان صنعتی باید به محصولات فولادی که عملکرد مشابهی دارند، اما متفاوت ساخته می‌شوند، تمایل داشته باشند. مصرف کنندگان عادی نیز باید از نوآوری‌ها حمایت کنند. خوشبختانه میلیارد‌ها نفر هستند که فولاد یا محصولات ساخته شده با آن را می‌خرند و همه ما از کربن زدایی آن سود می‌بریم.

منبع: ایفنا

عناوین برگزیده