تاریخ: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۱۷
بازدید: ۲۶۵
کد خبر: ۳۱۷۹۵۴
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد:

افزایش تولید کنسانتره مس سونگون به بیش از ۴۰۰ هزار تن

‌می‌متالز - معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشستی با مدیرعامل شرکت مس و مسوولان مجتمع مس سونگون که در محل این مجتمع برگزار شد، با اشاره به طرح افزایش بیش از ۱۰۰ هزار تنی (فاز ۳) تولید کنسانتره سونگون، از افزایش تولید این محصول به بیش از ۴۰۰ هزار خبر داد.

به گزارش می‌متالز، به گزارش مس پرس، مهندس «محمدرضا موثقی‌نیا» با بیان اینکه پیش از بازدید از مجتمع تصور دیگری داشتم، ادامه داد: پس از بازدید شاهد عملکرد مطلوبی بودم که جا دارد از دکتر خرمی‌شاد و مجموعه شرکت ملی مس بابت این تلاش‌ها تشکر کنم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با تأکید بر اینکه همه این اقدامات به برکت کار و تلاش کارکنان مجتمع و وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: طرح «ماین تومیل» که با تلاش کارکنان سونگون اجرایی شده و به افزایش بیش از یکصدهزار تنی کنسانتره منجر خواهد شد، موجب خرسندی است.

معاون وزیر صمت بر پیگیری خود در خصوص روند پیشرفت طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون تأکید کرد و گفت: مهم این است که طرح‌ها در زمان خود و با هزینه پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسد و همزمان نیز موانع احتمالی پیش روی طرح‌های توسعه‌ای باید با همکاری مسوولان استانی رفع شود.

موثقی‌نیا با اشاره به اینکه مقررات و قوانین برای کار نکردن وضع نشده بلکه برای بهتر کار کردن تدوین شده است، اظهار داشت: طرح‌های توسعه‌ای نباید با مقررات زیست محیطی در تضاد باشد که البته این موارد قابل حل شدن است. از این رو ضروری است که مسوولان مجتمع و مسوولان محلی با همکاری یکدیگر موانع را برطرف کنند. خوشبختانه، مسوولان محلی پیگیر مسائل موجود هستند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به عنوان سال «مهار تورم و رشد تولید»، تصریح کرد: اگر وضعیت فعالیت و تولید امسال متفاوت با سال گذشته نباشد و موانع تولید امسال را برنداریم و همچون روند سال گذشته باشد، ولایی نیستیم.

وی ادامه داد: امسال باید برای رفع موانع تولید و کمک به رشد تولید تلاش مجدانه و مصرانه‌ای صورت گیرد، چرا که اثرات آن مستقیم به سفره مردم رسیده و رشد تولید در کشور موجب مهار تورم می‌شود و ضمن ارتقای وضعیت اقتصادی در نتیجه موجب بهبود وضع عمومی مردم می‌شود.

معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری بالایی در این منطقه صورت گرفته و فرصت مطلوبی برای مردم منطقه و کشور است تا قدردان این زحمات باشیم.

موثقی‌نیا با قدردانی از تلاش‌های مدیر مجتمع، گفت: انتظار این است که کارآیی شرکت در همه حوزه‌ها افزایش یابد و مسائل منفی احتمالی با پیگیری رفع شود.

منبع: مس پرس

عناوین برگزیده