تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۰۴
بازدید: ۲۲
کد خبر: ۳۲۴۳۲۶
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

معرفی یک هزار و ۳۲۵ بنگاه معاملات ملکی متخلف به تعزیرات حکومتی

‌می‌متالز - مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام‌کرد: یک‌هزار و ۳۲۵ واحد معاملات ملکی و مشاور املاک متخلف در ۶ ماهه نخست امسال توسط بازرسان اداره‌های کل صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور به اداره‌های کل تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش می‌متالز، رضا زرین‌گل عملکرد بازرسی‌های انجام شده از مشاوران املاک را در ۶ ماهه نخست سال جاری اعلام کرد و گفت: در این مدت طرح ویژه نظارت بر واحد‌های صنفی معاملات ملکی و مشاوران املاک با هدف نظارت بر اجاره بهای مسکن و کنترل قیمت‌های مسکن از سوی بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت برگزار و هفت‌هزار و ۹۶۸ مورد بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک در کشور انجام شد.

وی افزود: از این تعداد یک‌هزار و ۳۲۵ واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده‌های مربوطه با ارزش بیش از ۱۳۲ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۴۶ ریال برای رسیدگی و صدور رای به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

به گفته این مسوول، گران‌فروشی خدمات با ۵۰۱ مورد، عدم درج تعرفه در محل با ۸۷۶ مورد، عدم صدور فاکتور با ۹۱۴ مورد و در نهایت نداشتن پروانه کسب با ۲۴۲ مورد از عمده تخلفات این واحد‌های صنفی است.

زرین گل خاطرنشان‌کرد: با توجه به شرایط ویژه اقتصادی کشور و در راستای تنظیم بازار مسکن، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی در قالب گشت‌های بازرسی مشاوران املاک فعالانه به انجام مسوولیت خواهند پرداخت و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌کنند.

مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت خاطرنشان‌کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه با سامانه ۱۲۴ یا با مراجعه به پورتال سازمان و در استان‌ها نیز با ارائه شکایت‌های خود به ستادها، شکایات خود را پیگیری کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده