تاریخ: ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۳:۰۶
بازدید: ۱۶۰
کد خبر: ۳۳۲۲۲۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

«تجلی» دو سال پس از پذیره‌نویسی، اولین طرح توسعه خود را به یک قدمی بهره‌برداری آزمایشی رساند

‌می‌متالز - «مرتضی علی‌اکبری» مدیرعامل شرکت «تجلی توسعه معادن و فلزات» در خصوص پروژه‌های این شرکت گفت: اولین طرح توسعه شرکت تجلی، شرکت فولاد سرمد ابرکوه با ۳ پروژه مهم است که پروژه اول آن کلاف تا پایان بهمن‌ماه یا حداکثر اوایل هفته اول اسفند‌ماه به بهره‌برداری آزمایشی می‌رسد.

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل «تجلی» گفت: پروژه‌های دیگر از جمله فولادسازی هم تا پایان ۱۴۰۳ و آهن اسفنجی حداقل ۳ ماه نخست ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد. نکته مهم این است که شرکت «تجلی» به عنوان اولین شرکت پروژه‌محور، توانسته اولین پروژه خود را به بهره‌برداری برساند.

علی‌اکبری گفت: ️پروژه کلاف جنبه صادراتی دارد و استراتژی و سیاست شرکت این است که این محصول را بتواند صادراتی حفظ کند و بتواند از ارز حاصل، حداکثر استفاده را هم برای طرح‌های توسعه آتی و هم نیاز واردات قطعات ماشین‌آلاتی که دارد استفاده کند.

مدیرعامل تجلی گفت: با توجه به این طرح شرکت می‌تواند سود خوبی نسبت به سال‌های گذشته برای سهامداران ایجاد کند، از حسن اعتماد سهامداران فعلی و سهامدارانی که در گذشته با ما بودند تشکر می‌کنیم.

وی گفت: حدود ۳ سال از عمر این شرکت از زمان ورود به بورس می‌گذرد و ما توانستیم ارزش ذاتی این شرکت را افزایش دهیم و ارزش افزوده زیادی را برای سهامدارانی که در تجلی منتظر هستند که پروژه‌های آن به بهره‌برداری برسد، حاصل کنیم.

او ادامه داد: این شرکت ابتدا فعالیت خود را با ۴ پروژه آغاز کرد و در حال حاضر ۱۵-۱۶ شرکت است، که از ۶ درصد تا ۱۰۰ درصد سهام‌شان را در اختیار داریم و توانستیم تعداد این زنجیره را کامل‌تر کنیم.

تعداد بازدید : 5

منبع: بورس ۲۴

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده