تاریخ: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ ، ساعت ۱۳:۴۴
بازدید: ۲۹۱
کد خبر: ۳۳۶۲۶۸
سرویس خبر : آهن و فولاد
مدیر مجتمع فولاد سبا بیان داشت:

رکوردشکنی فولاد سبا در جهت تامین پایدار نیاز صنایع کشور به ورق گرم/ جهش تولید در دستور کار سال ۱۴۰۳

رکوردشکنی فولاد سبا در جهت تامین پایدار نیاز صنایع کشور به ورق گرم/ جهش تولید در دستور کار سال ۱۴۰۳
‌می‌متالز - محمود محمدی فشارکی، مدیر مجتمع فولاد سبا گفت: مجتمع فولاد سبا با ثبت رکوردی جدید در سال ۱۴۰۲ یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۸۵ تن ورق گرم تولید کرد و رکورد کیفی تولید را به ۹۷.۳۵ درصد رساند. همچنین در سال جدید با تولید مناسب در راستای جهش تولید و شعار سال گام خواهد برداشت.

به گزارش می‌متالز، میزان تولید سالانه ورق گرم در مجتمع فولاد سبا در سال ۱۴۰۲ از مرز یک میلیون و ۴۵۹ هزار تن گذشت تا این مجتمع یک رکورد جدید در صنعت فولاد کشور به ثبت رساند و این رکورد نویدبخش تأمین پایدار نیاز صنایع کشور به ورق گرم فولادی است.

محمود محمدی فشارکی، مدیر مجتمع فولاد سبا درباره رکورد جدید مجتمع فولاد سبا می‌گوید: برنامه ما تولید یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن کلاف گرم در سال ۱۴۰۲ بود. ولی محدودیت‌های انرژی یعنی برق در تابستان و گاز در زمستان در سال جاری فشار زیادی به خطوط تولید ما تحمیل کرد تا جایی که پیش‌بینی می‌شد ورق گرم کمتری در سال ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ تولید شود.

وی ادامه می‌دهد: اعضای مجموعه فولاد سبا علی‌رغم تمامی مشکلات و محدودیت‌ها نهایت تلاش خود را کردند و با کمک مدیرعامل محترم و معاونین فولاد مبارکه توانستیم در سال ۱۴۰۲ هم از لحاظ کیفی و هم کمی رکورد جدیدی را به ثبت رسانیم و سبد محصولات خود را توسعه دهیم. همچنین مجتمع فولاد سبا در سال ۱۴۰۱ یک میلیون و ۴۳۴ هزار تن کلاف گرم تولید کرد که این میزان در سال ۱۴۰۲ به یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۸۵ تن افزایش یافت. این آمار بیانگر رشد حدود دو درصدی تولید کلاف گرم در مجتمع فولاد سبا است.

مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به ثبت رکورد کیفی جدید در سال ۱۴۰۲ خاطرنشان می‌کند: نیرو‌های دانشی و مهارتی حاضر در این مجموعه همه دست به دست هم دادند تا رکورد کیفی تولید در سال ۱۴۰۲ به ۹۷.۳۵ درصد برسد درحالی‌که این رقم سال گذشته ۹۶.۹ درصد بود.

محمدی فشارکی توجه به مسائل زیست محیطی را از اهداف مهم این مجتمع فولادی دانست و دراین‌باره بیان داشت: مجتمع فولاد سبا نه تنها در بخش کمی و کیفی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافت بلکه همواره در حوزه تولید محصولات فولادی خود، بخش‌های زیست محیطی را مورد توجه قرار داده است. درواقع پروژه‌هایی برای این مجتمع تعریف شده که علاوه بر کاهش مصرف آب و گاز، CO ۲ کم‌تری تولید شود و در جهت تولید فولاد سبز گام برداریم.

جهش تولید هدف فولاد سبا در ۱۴۰۳

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کرد، مدیر مجتمع فولاد سبا نیز با اشاره به شعار سال ۱۴۰۳ در مورد اهداف این مجتمع توضیح می‌دهد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و شعار سال ۱۴۰۳ در خصوص جهش تولید و اهدافی که پیش‌تر برای مجتمع فولاد سبا تعریف شده است، ما با ذخیره حجمی از مواد اولیه در تلاشیم تاب‌آوری مجموعه را بالا ببریم. همچنین مقدماتی فراهم شده تا در سال ۱۴۰۳ در کنار تولید کمی، سبد محصولات خود را توسعه دهیم و بخشی از نیاز اولیه استراتژیک مشتریان خود را تأمین کنیم.

وی اضافه می‌کند: به امید خدا امسال با توجه به راه‌اندازی نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی سیکل ترکیبی شهید حاج احمد کاظمی که سال گذشته توسط رئیس‌جمهور محترم افتتاح شد؛ بخشی از برق مجتمع فولاد سبا از این نیروگاه تأمین می‌شود. از این‌رو یکی از موانع تولید در فصل تابستان برطرف خواهد شد و می‌توانیم امسال با تولید مناسب در راستای جهش تولید گام برداریم.

منبع: ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده