تاریخ: ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ ، ساعت ۱۴:۳۸
بازدید: ۳۰۴
کد خبر: ۳۳۶۴۴۴
سرویس خبر : آهن و فولاد
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان عنوان کرد

رشد تولید محصولات با ارزش افزوده بالا با بهره‌برداری از کارخانه فولادسازی

رشد تولید محصولات با ارزش افزوده بالا با بهره‌برداری از کارخانه فولادسازی
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: شرکت فولاد اکسین خوزستان به عنوان تنها تولیدکننده ورق‌های عریض و آلیاژی در خاورمیانه و یکی از هشت کارخانه تولیدکننده این محصول در جهان، نقش مهمی در خودکفایی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی برعهده دارد.

به گزارش می‌متالز، علی محمدی با اشاره به شعار سال جاری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) در دو دهه گذشته تاکید خاصی بر پیشبرد مسائل اقتصادی کشور داشته‌اند و در اکثر نامگذاری‌های سالانه کلید واژه‌هایی، چون رونق تولید را در کانون توجه مردم و نخبگان قرار دادند.

وی افزود: ایشان در یکی از مهمترین فرمایشات خود که راهنمای سرمایه انسانی متخصص و انقلابیِ فعال در عرصه اقتصاد کشور است با تاکید بر اهمیت اقتصاد مقاومتی خطاب به جوانان کشورمان فرمودند: «شما هستید که باید این تاریخ را با عزتش محفوظ نگه دارید، شما هستید که این بار مسوولیت را بر دوش دارید؛ خرمشهر‌ها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، بلکه در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است.»

محمدی ادامه داد: تعبیر حکیمانه «سخت‌تر از جنگ نظامی» در شرایط فشار‌ها و تحریم‌های ظالمانه، چراغ راهی شد تا فرزندان این مرز و بوم در شرکت فولاد اکسین با عزم و اراده انقلابی و جهادی، چشم اندازی روشن و امیدبخش را در عرصه صنعت فولاد کشور ترسیم کنند و رو به سوی آینده‌ای درخشان گام بردارند.

فولاد اکسین خوزستان نقش مهمی در خودکفایی اقتصادی برعهده دارد

وی عنوان کرد: شرکت فولاد اکسین خوزستان به عنوان تنها تولیدکننده ورق‌های عریض و آلیاژی در خاورمیانه و یکی از هشت کارخانه تولیدکننده این محصول در جهان، نقش مهمی در خودکفایی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی برعهده دارد. ظرفیت تولید بیش از یک میلیون و ۵٠ هزار تن محصول در سال که در صنایع مختلف کشتی‌سازی، ساخت مخازن بزرگ، لوله‌های نفت و گاز و... کاربرد دارد، به این شرکت نقشی بی بدیل در عرصه صنعت کشور بخشیده است.

محمدی گفت: با وجود انواع محدودیت‌ها و تحریم‌ها، با همدلی و هم افزایی که سال گذشته میان مجموعه مدیریتی، هیئت مدیره، کارشناسان و کارگران پرتلاش شرکت وجود داشته است، سالی به یادماندنی در تاریخ فولاد اکسین رقم خورد. در این سال علاوه بر رکوردشکنی تولید، افزایش چشمگیر درامد‌ها و رشد قابل ملاحظه سودآوری شرکت و کسب رتبه نخست صادرکننده برتر کشوری را شاهد بودیم و همزمان پروژه‌های توسعه‌ای شرکت مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی گفت: اکنون توجه و اراده مدیریت شرکت به راه‌اندازی کارخانه فولادسازی معطوف است تا پس از بهره‌برداری از آن و تامین اسلب کافی، علاوه بر رشد تولید ورق عریض فولادی، محصولات با ارزش افزوده بالا همچون فولاد زنگ‌نزن هم به سبد تولیدات شرکت اضافه شود. ضمن اینکه با اجرای این طرح علاوه بر کاهش حمل و نقل، کاهش انرژی و کاهش حوادث جاده‌ای، تامین مواد اولیه شرکت که موضوع بسیار مهم و اساسی در صنایع تولیدی است رقم خواهد خورد.

محمدی بیان کرد: دشواری‌های جنگ اقتصادی نتوانست فرزندان ملت ایران در شرکت فولاد اکسین را از تحول آفرینی و رکوردشکنی باز بدارد. نه تنها این، بلکه با اجرایی شدن برنامه‌های توسعه‌ای شرکت، شاهد حضور پرقدرت در عرصه رقابت فولاد جهان و تصاحب بازار‌های بین المللی خواهیم بود.

وی افزود: به جرات می‌توان گفت آنچه امروز در فولاد اکسین جریان دارد تجلی واقعی شعار سال یعنی جهش تولید با حضور فعال و مشارکت نیرو‌های متخصص و سرمایه انسانی غنی این مرز و بوم است و در سال جاری با همدلی و هم افزایی همه ارکان شرکت و بهره‌گیری از دانش و تجارب متخصصان بومی با پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای در جهت تحقق ظرفیت تولید اسمی، نام فولاد اکسین، چون نگینی بر پیشانی اقتصاد کشور خواهد درخشید.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
لزوم تغییر حکمرانی در حوزه معدن/ مهم‌ترین ظرفیت اقتصادی کشور چیست؟ / ۹۸ درصد ظرفیت‌های معدنی کشور را حبس کردیم/ آقای پزشکیان شما آخرین امید مردم ایران هستید و طرحی نو در اندازید
«بهرام شکوری» رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران در نشست «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب با فعالان اقتصادی:

لزوم تغییر حکمرانی در حوزه معدن/ مهم‌ترین ظرفیت اقتصادی کشور چیست؟ / ۹۸ درصد ظرفیت‌های معدنی کشور را حبس کردیم/ آقای پزشکیان شما آخرین امید مردم ایران هستید و طرحی نو در اندازید