تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ، ساعت ۱۴:۰۰
بازدید: ۳۸۹
کد خبر: ۳۴۰۰۶۸
سرویس خبر : اجتماعی
ابلاغ تصویب‌نامه هیات وزیران؛

افزایش مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی

‌می‌متالز - بنابر ابلاغ تصویب‌نامه هیات وزیران، مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی از اردیبهشت‌ماه افزایش خواهد یافت.

به گزارش می‌متالز، با ابلاغ تصویب‌نامه‌ی هیات وزیران، مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی از اردیبهشت افزایش خواهد یافت.

در بخشی از این تصویب‌نامه آمده است: از تاریخ ۱۴۰۳/۱/۱ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری‌های بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی برای دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان ۳۵ درصد افزایش یابد به نحوی که مجموع دریافتی با احتساب عائله مندی، اولاد، معیشت و مسکن کمتر از ١٠٠، ٩۶١، ۵۶٠ ریال نباشد.

در بخشی دیگر می‌خوانیم: مستمری مشمولین از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان ۳۵ درصد افزایش یافته و به نسبت از مزایای جانبی مذکور برخوردار خواهند شد. مستمری دریافت‌کنندگان بالاتر از حداقل به میزان ۲۲ درصد به علاوه ۶، ٩٠٠، ٧٨٠ ریال افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است که براساس این تصویب‌نامه، کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد کلیه مستمری‌بگیران واجد شرایط، همانند دستگاه‌های اجرایی قانون خدمات کشوری افزایش خواهد یافت.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده