تاریخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۱:۵۰
بازدید: ۲۳۵
کد خبر: ۳۴۲۹
سرویس خبر : آهن و فولاد
در حاشیه نشست هم اندیشی ذوبی ها مطرح شد:

سیاست گذاری تولیدکنندگان شمش برای توسعه صادرات

می متالز - سید رضا شهرستانی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران پس از جلسه رسته ذوب و ریخته گری اظهار داشت: در این جلسه سیاست های رسته ذوب در سال 96 و به طور ویژه سه ماهه اول سال بررسی شد.
سیاست گذاری تولیدکنندگان شمش برای توسعه صادرات

وی افزود: به این جهت که وضعیت صادرات مناسب و مقرون به صرفه شده، پیشنهاد ما به اعضای انجمن برنامه ریزی بر روی صادرات است کما اینکه بسیاری از واحدها برای صادرات برنامه ریزی کرده اند.

شهرستانی به واحدهایی که هنوز سیاستی در این خصوص اتخاذ نکرده اند پیشنهاد داد: محصولات خود را از لحاظ کیفیت و رعایت استانداردهای بین المللی مطلوب کنند و برنامه ریزی مناسبی برای بازاریابی و صادرات چه با واسطه و چه بدون واسطه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بررسی بازار چین نیز حاکی از آن است که قیمت های بیلت روند مثبت را دنبال خواهد کرد.

وی در خصوص تاثیرگذاری وضعیت بازار داخل بر روی این تصمیم عنوان کرد: در شرایط فعلی وضعیت صادرات به مراتب بهتر از عرضه در بازار داخل است و به همین دلیل شرکت ها تلاش دارند تا ضمن تامین نیاز داخلی، به سمت صادرات بیشتر حرکت کنند و مسلما دولت هم توجه زیادی به صادرات در این وضعیت دارد. از سوی دیگر حمایت از صادرات و در پیش گرفتن سیاست صادرات می تواند محرکی برای دستیابی اهداف طراحی شده در افق ۱۴۰۴ باشد.

سید بهادر احرامیان، عضو دیگر هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نیز در خصوص نتایج این جلسه گفت: در این جلسه راهبرد و جهت گیری کلی  جلسات هم اندیشی رسته ذوب مشخص و تصمیم بر این شد که شرکت های ذوبی با توجه به رشد قیمت های جهانی و جذابیت شرایط در بازارهای صادراتی و پیشنهاد های بالای صادراتی، فعالیت خود را بر بازارهای صادراتی متمرکز کنند.

وی همچنین  افزود:  در این جلسه تعدادی از شرکت ها اعلام کردند که برای نخستین بار با درخواست صادرات عمده با تناژ بالا مواجه شده اند و در حال مذاکره برای صادرات مستمر و پایدار هستند. بنابراین پیش بینی می کنیم در ماه پیش رو صادرات شمش ایران به خصوص توسط شرکت های بزرگ افزایش می یابد.

این عضو هیئت مدیره انجمن عنوان کرد: در این جلسه همچنین مقرر شد تا شرکت ها برای عملکرد بهتر در بازار صادراتی، در مورد قیمت های صادراتی با هم هماهنگ شوند تا قیمت اعلامی از طرف ایران به خریداران جهانی دارای نوسان کمتری باشد.

احرامیان در خصوص توافقات قیمتی واحدهای ذوبی  تصریح کرد: با توجه به برگزاری انتخابات، در حال حاضر هماهنگی قیمتی بین تولیدکنندگان در بازار داخلی انجام نمی شود.

منبع: چیلان
عناوین برگزیده