تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۱:۴۴
بازدید: ۲۵۹
کد خبر: ۳۵۴۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

37 پروژه در دستور کار ایدرو در سال جاری است

می متالز - معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: ایدرو متعهد از حمایت از بخش خصوصی است و مشارکت بیشتر ایدرو در توسعه کشور در راستای ایجاد تولید و اشتغال جزو وظائف اصلی آن محسوب می شود.
37 پروژه در دستور کار ایدرو در سال جاری است

منصور معظمی در گردهمایی مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت های تحت پوشش ایدرو بمنظور تبین اولویت های کاری سال ۹۶ با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال گفت: سال ۹۵ علیرغم همه ناملایمات و سختی ها سال خوبی بود و شاخص های اقتصادی نشان می دهد کشور به سمت ثبات می رود و برگشت به عقل گرایی در کشور رو به گسترش است.

رئیس هیئت عامل ایدرو تأکید کرد: مجموعه برنامه های ایدرو در سال ۱۳۹۶ در قالب ۳۷ پروژه با میزان سرمایه ۲ هزار میلیارد تومانی تعریف شده است. وی افزود: این میزان سرمایه گذاری اشتغال ۸ هزار نفری را به دنبال خواهد داشت که در راستای اقتصاد مقاومتی است.

معظمی با بیان اینکه این میزان پروژه، حجم کار سنگینی را طلب می کند، گفت: کشور و مقامات کشور از ایدرو انتظار دارند محقق کننده بخشی از فرمایش های مقام معظم رهبری باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش حمایتی ایدرو از بخش خصوصی خاطر نشان کرد: حجم زیاد کار و ایجاد تعهد برای ایدرو و مشارکت بیشتر برای توسعه کشور با توجه به وظایف ایدرو است.

رئیس هیئت عامل ایدرو با اشاره به اینکه اگر امروز هر کجا رد پای صنعت بزرگ در کشور دیده می شود، ایدرو حضور داشته است گفت: رجعت به مأموریت های اصلی ایدرو وظیفه ما است و امیدواریم دوباره زمانی برسد که حدود ۱۰ میلیارد دلار حجم پروژه های ایدرو باشد

دکتر معظمی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید به استفاده از توان داخلی اظهار داشت: برای ما که امروز اشتغال زایی بزرگترین دغدغه است، استفاده از کالای ساخت داخل ضرورت بیش از پیش دارد.

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش با تأکید بر اینکه ایدرو با پشتوانه گذشته خوب می تواند موج آفرین باشد: تصریح کرد: مشکل کنونی ما عدم جسارت در تصمیم گیری است و مدیران باید جسارت و فوریت تصمیم گیری خود را افزایش دهند.

عناوین برگزیده