تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۹
بازدید: ۲۷۱
کد خبر: ۳۵۵۶
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

بیشتر معادن غیرفعال همدان در حوزه مصالح ساختمانی و سنگ تزئینی است

می متالز - معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: بیشتر معادن غیرفعال همدان مربوط به حوزه مصالح ساختمانی و سنگ تزئینی است.
بیشتر معادن غیرفعال همدان در حوزه مصالح ساختمانی و سنگ تزئینی است

محمد خاکی با بیان اینکه ۴۰ درصد از معادن استان همدان غیر فعال است، اظهار داشت: در سال ۹۵ تعداد زیادی از معادن استان در حدود ۶۰ درصد فعال بودند و معادن غیرفعال نیز به خاطر وضعیت بازار، فصلی بودن و یا اینکه در حال تجهیز قرار داشتند در این وضعیت هستند.

خاکی با بیان اینکه معادن غیرفعال همدان در حوزه مصالح ساختمانی و سنگ تزئینی هستند، گفت: علت این وضعیت را در رکود ساختمان‌سازی می‌توان یافت چرا که چرخش و رونق بخش ساختمان می‌تواند تعداد زیادی از واحدهای معدنی استان همدان را فعال می‌کند و تأمین مصالح واحدهای پایین‌دستی می‌تواند رونق این بخش را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از صادرات مواد خام معدنی نداشتیم، عنوان کرد: در حوزه سنگ خام صادرات نداشتیم ولی به صورت فرآوری شده و کنسانتره بوده که به میزان ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تن صادر شده است.

خاکی تصریح کرد: آمار تخلفات در حوزه معادن تا پایان خردادماه مشخص می‌شود و آخرین آمار اعلام شده تخلفات در حوزه اضافه برداشت از معادن است که مربوط به سال ۹۳ و ۹۴ و ۶۰۰ هزار تن اضافه برداشت بوده است.

معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ نفر به طور مستقیم و تعدادی نیز به صورت غیرمستقیم در حوزه حمل و نقل و خدمات در بخش معادن مشغول به‌کار هستند، گفت: ۲۷۵ معدن فعال در استان همدان وجود دارد که بیش از نیمی از آنها در زمینه مصالح ساختمانی فعالیت می‌کنند.

خاکی با اشاره به اینکه معدن طلا در همدان یافت نشده اظهار داشت: تنها در یک مورد محدوده اکتشافی طلا در حوزه نهاوند وجود دارد که مشغول فعالیت هستند.

عناوین برگزیده