تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۶:۵۵
بازدید: ۲۳۸
کد خبر: ۳۶۶۷۵
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

خودروسازی لوکس پورشه بخاطر تقلب جریمه شد

می متالز - دادستانی آلمان خودروسازی پورشه‌ را به دلیل فروش خودروهای دیزلی با سطح بالای آلایندگی ۵۹۸ میلیون دلار جریمه کرد.
خودروسازی لوکس پورشه بخاطر تقلب جریمه شد

به گزارش می متالز به نقل از راشاتودی، دادستانی آلمان خودروسازی پورشه، بخشی از شرکت خودروسازی فولکس واگن را  598 میلیون دلار به خاطر دخالتش در رسوایی «دیزل گیت» جریمه کرد.

 دادستانی شهر جنوبی استاتگارت اعلام کرد که بخش توسعه این شرکت تعهدات قانونی خود را زیرپا گذاشته و خودروهای دیزلی فروخته که سطح بالای آلایندگی را داشته اند.

 پورشه جریمه را پرداخت و اعلام کرد جریان رسیدگی دادستانی علیه این شرکت به پایان رسیده است. خودروسازی فولکس واگن قبلاً 1.2 میلیارد دلار به خاطر لغزش در مدیریت جریمه شده بود. سال گذشته دادستانی مونیخ آئودی را هم 895  میلیون دلار جریمه کرد.

 سخنگوی فولکس واگن گفت پس از جریمه‌های شرکت‌های پورشه و آئودی، دیگر هیچ پرونده قضایی علیه این گروه خودروسازی باز نیست.

 دیزل گیت، تقلب شرکت خودروسازی فولکس واگن در تست انتشار گازهای آلاینده خودروها، تا حالا حدود 33.6 میلیارد دلار برای این گروه خودروسازی هزینه برداشته است.  4 سال پیش فولکس واگن قبول کرد که 11 میلیون خودروی دیزل را در سراسر جهان در شرایطی فروخته که یک نرم‌افزار در داخل آنها در تست گازهای آلاینده تقلب می‌کرده است. در 2016 این شرکت قبول کرد 14.7 میلیارد دلار جریمه به آمریکا بپردازد.

 در آوریل، دادستانی آلمان رئیس سابق این شرکت، مارتین وینترکورن ، را بخاطر دست داشتن در این رسوایی تحت پیگرد قرار داد. وینترکورن این اتهامات را رد کرد و گفت از این مسئله بی خبر بوده است.

عناوین برگزیده