تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۹:۲۸
بازدید: ۳۰۵
کد خبر: ۳۶۷۱۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

واکنش « همراه » به خبر خرید پیام‌رسان

می متالز - در پی انتشار اخباری مبنی بر خرید ۵۰ درصد «آی گپ» توسط همراه اول، این شرکت نسبت به خبر مزبور واکنش نشان داد و آن را از اساس تکذیب کرد.
واکنش « همراه » به خبر خرید پیام‌رسان

به گزارش می متالز، در پی انتشار اخباری مبنی بر خرید 50 درصد «آی گپ» توسط همراه اول، روابط عمومی همراه اول در اطلاعیه‌ای اعلام کرد خبر «خرید ۸۰ میلیارد تومانی» پیام‌رسان آی گپ کذب محض است و از اساس تکذیب می‌شود. در این اطلاعیه تاکید شده است با وجود برخی کارشکنی‌ها، حمایت از کسب و کارهای دیجیتال و فن‌آورانه ایرانی از جمله پیام‌رسان‌های داخلی سیاست قطعی همراه اول خواهد بود.

پیش‌تر سیتنا (سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات) در گزارشی از ماجرای خرید پیام‌رسان توسط همراه اول خبر داد بود. براساس این گزارش یک منبع آگاه در همراه اول پیرامون انتشار اخباری مبنی بر خرید 50 درصد پیام رسان آی‌گپ توسط شرکت سرمایه گذاری نوردنا (زیرمجموعه همراه اول) گفت: قرار شد شرکتی تحت عنوان «کیان» تاسیس شود و این شرکت بنا بود در حوزه‌ شبکه‌های اجتماعی و به صورت مشخص پیام رسان‌ها کار کند.

وی ادامه داد: در همین حال، بنا بود 50 درصد سهم این شرکت متعلق به بانک پارسیان و 50 درصد متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران باشد که شرکت نوردنا به نمایندگی از همراه اول قبول کرد که این کار را انجام دهد.

او تاکید کرد: اتفاقی که بعد از این افتاد این بود که نوردنا باید معاملاتش را در هیات مدیره‌ی همراه اول تنفیذ می‌کرد و از آنجایی که در روند این معامله صلاح همراه اول رعایت نشده بود، لذا این قرارداد مورد تصویب نمایندگان دولت در هیات مدیره‌ی همراه اول قرار نگرفت و آن‌ها از امضای قرارداد امتناع کردند.

یک منبع آگاه در این اپراتور در این خصوص می‌گوید: این قرارداد مورد تصویب نمایندگان دولت در هیات مدیره‌ همراه اول قرار نگرفت و آن‌ها از امضای قرارداد امتناع کردند؛ موضوع این قرارداد توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بازرسی کل کشور ارجاع داده شده است.

 در همین حال خبرنگاران اطلاع یافتند که موضوع این قرارداد توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بازرسی کل کشور ارجاع داده شده است.

عناوین برگزیده