تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۴۹
بازدید: ۲۷۷
کد خبر: ۳۶۷۱۶

سهم بازاری اپراتورهای تلفن همراه

می متالز - مدیرکل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی و مدیریت راهبردی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌گوید: درصد مشترکین ما از همراه اول، ۳۶ درصد مشترکین ایرانسل و 5 درصد سهم مشترکین رایتل است.
سهم بازاری اپراتورهای تلفن همراه

به گزارش می متالز، سیتنا (سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات): برنامه «صبح و گفت‌وگو» با موضوع بررسی بازار ارتباطات سیار و در ارتباط تلفنی با علی محمد منتظری؛ مدیرکل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی و مدیریت راهبردی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

منتظری در این گفتگو با اشاره به جدیدترین آمار مشترکین و سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه در کشور گفت: ما در پایان سال ۱۳۹۷ حدود ۵۵ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۷۱ مشترک همراه اول، ۳۳ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۱۸۴ مشترک ایرانسل و ۳ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۱۹۶ مشترک رایتل داشتیم.

به گفته مدیرکل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی و مدیریت راهبردی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ۵۹ درصد مشترکین ما از همراه اول، ۳۶ درصد مشترکین ایرانسل و ۵ درصد سهم مشترکین رایتل است.

این مقام مسئول با اشاره به آمار ترافیک مصرفی کاربران در سال ۹۷ گفت: مجموع مصرف دیتا در ماه پایانی سال ۱۳۹۷ در شبکه ایرانسل ۱۴۹۰ پتابایت و همراه ۱۳۱۴ و در رایتل نیز ۱۶۵ پتابایت بود. بنابراین ۵۰ و نیم درصد از مصرف ترافیک دیتا سهم ایرانسل، ۴۵ درصد سهم همراه اول و مابقی هم سهم  رایتل بوده است.

عناوین برگزیده