تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۲۹
بازدید: ۲۲۰
کد خبر: ۳۶۷۶۲
سرویس خبر : انرژی

قیمت جهانی نفت در ۲۱ اردیبهشت ۹۸/سقوط هفتگی قیمت نفت ناشی از استمرار تنش‌های تجاری

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۷۰ دلار و ۶۲ سنت رسید.
قیمت جهانی نفت در ۲۱ اردیبهشت ۹۸/سقوط هفتگی قیمت نفت ناشی از استمرار تنش‌های تجاری

به گزارش می متالز، در حالیکه تنش‌های تجاری ناشی از افزایش تعرفه‌های دولت آمریکا علیه کالا‌های چینی موجب نگرانی از رشد تقاضا برای نفت در ماه‌های آینده شده است، قیمت نفت در این هفته اندکی کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۷۰ دلار و ۶۲ سنت رسید، اما افت هفتگی ۰.۳ درصدی را تجربه کرد.

قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۴ سنت کاهش به ۶۱ دلار و ۶۶ سنت رسید و افت هفتگی نیم درصدی را تجربه کرد.

پس از پشت سر گذاشتن یک هفته پر نوسان، سرمایه گذاران نگران احتمال طولانی‌تر شدن و شدیدتر شدن جنگ تجاری بین آمریکا و چین بودند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که عجله‌ای برای یک پیمان تجاری با پکن ندارد. در حالی که مذاکرات ۲ کشور همچنان ادامه دارد، دولت آمریکا روز جمعه دور جدیدی از تعرفه‌ها را علیه کالا‌های چینی اعمال کرد.

افزایش تنش‌های تجاری بین ۲ مصرف کننده بزرگ نفت جهان می‌تواند بر تقاضا برای نفت هم تاثیر بگذارد. آمریکا و چین در سه ماهه نخست امسال مجموعا ۳۴ درصد نفت جهان را مصرف کرده اند.

رشد قیمت‌های محدود روز جمعه به این دلیل رخ داد که سرمایه گذاران انتظار داشتند در آستانه فصل شروع سفر‌های تابستانی، پالایشگاه‌های آمریکا در ساحل خلیج مکزیک و غرب میانه تعمیرات فصلی خود را به پایان برسانند و تقاضا برای خرید نفت را افزایش دهند.

تام کلوزا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اویل پرایس اینفورمیشن سرویس گفت: قیمت نفت پتانسیل افزایش بیشتر را دارد... در حالی که پالایشگاه‌های خلیج مکزیک فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند، میزان تقاضا برای نفت افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده