تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۰۹
بازدید: ۱۳۱
کد خبر: ۳۶۹۸۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:

12 طرح صادراتی در استان قزوین اجرا می‌شود

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: راه اندازی 12 طرح صادراتی در استان با هدف صرفه جویی ارزی در دستور کار قرار دارد.
12 طرح صادراتی در استان قزوین اجرا می‌شود

به گزارش می متالز، سعید نبیل در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون وزیر کشور در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، افزود: سال 97 به میزان 380 تن کالا به ارزش 680 میلیون دلار از استان قزوین صادر شده است و توسعه صادراتی استان جز رتبه های برتر کشور به حساب می آید.

وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که در دستور کار استان قرار گرفته حمایت از طرح های با قابلیت صادرات و جلوگیری از واردات کالا به استان است تا همواره میزان صادرات افزایش یابد.
نبیل با بیان اینکه رایزنان اقتصادی جهان با صادرکنندگان استان قزوین دیدار می کنند، اظهار داشت: راه اندازی اتحادیه صادر کنندگان در استان و همچنین حمایت های لازم از فعالان بخش خصوصی برای جلوگیری از خروج ارز در الویت سیاست های سازمان قرار دارد.
این مسئول به وجود 222 صادرکننده در استان اشاره کرد و گفت: انواع کالاهای صنعتی، تبدیلی و محصولات خام کشاورزی از جمله اقلامی هستند که توسط صادرکنندگان استان به کشورهای دنیا صادر می شوند.
وی همچنین گفت: 81 درصد صادرات استان کالاهای صنعتی ، 17 درصد متعلق به صنایع تبدیلی و 2 درصد سهم صادرات مواد خام کشاورزی است.
نبیل اظهار داشت: آهن آلات و فولاد، پارافین ، کولر آبی، سرلاک، آدامس، ماکارونی، کشمش ، عسل، میوه از اقلام صادراتی استان قزوین هستند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: عراق با 360 میلیون دلار، سهم 56 درصد صادرات استان قزوین را به خود اختصاص داده است.

عناوین برگزیده