تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۴۶
بازدید: ۱۷۸
کد خبر: ۳۷۰۰۱
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح کرد؛

بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان و واحدهای مشمول

می متالز - زالی از بخشیده شدن جرایم بیمه کارفرمایان و واحدهای مشمول در سال ۹۸ خبر داد.
بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان و واحدهای مشمول

به گزارش می متالز به نقل از وزارت صمت؛ میثم زالی، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی، کارفرمایان و واحد‌های مشمولی که جرایم بیمه‌ای آنها مربوط به پیش از تاریخ ۹۶/۱۲/۲۹ باشد و حداکثر تا ۳ ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این اصلاحیه در مورد پرداخت  یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده، براساس مدارک و مستندات ابرازی با سازمان تأمین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرایم برخوردار می‌شوند.

وی افزود: همچنین کارگاه‌های مشمول که پس از تاریخ ۲۹/‏۱۲/‏۱۳۹۶‬ به دلیل بروز یکی از موضوعات ابرازی شامل این قانون شده اند، می‌توانند تا ۳ ماه پس از وقوع دلایل اشاره شده مدارک شأن را به سازمان تأمین اجتماعی ارائه دهند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و به منظور حمایت از بنگاه‌های تولیدی و با هدف امکان پذیر کردن تعیین تکلیف بدهی معوق کارفرمایان و با اتفاق نظر نمایندگان و اعضای ستاد این پیشنهاد در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مطرح و به هیئت دولت ارسال شد.

شایان ذکر است؛ این قانون که در سال ۹۷ به منظور استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیاز‌های کشور و تقویت آنها در امر صادرات تصویب شده بود، برای دومین سال با تصویب هیئت دولت تمدید شد.

عناوین برگزیده