تاریخ: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۲۰
بازدید: ۲۷۵
کد خبر: ۳۷۱۸۳

جو بایدن از دوتکه شدن فیسبوک حمایت کرد

می متالز - جو بایدن یکی از نامزدهای احتمالی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا از ایده دوتکه شدن فیسبوک برای مقابله با انحصارطلبی این شبکه اجتماعی استقبال کرد.
جو بایدن از دوتکه شدن فیسبوک حمایت کرد

به گزارش می متالز به نقل از یاهونیوز، پیش از این برخی نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا و نامزدهای دیگر احتمالی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 امریکا مانند الیزابت وارن از ایده یادشده حمایت کرده بودند و این مساله نشان می دهد در مورد قدرت فزاینده شرکت های فناوری تا چه حد بدبینی و نگرانی وجود دارد.

 

جو بایدن در مصاحبه ای با اسوشیتدپرس، در مورد دو تکه شدن شرکت های بزرگ فناوری مانند فیس بوک، آمازون یا گوگل در سال های آتی گفته است: من فکر می کنم ما به اندازه کافی در مورد موضوعات مربوط به انحصارطلبی تجاری وقت نمی گذاریم. واقعیت امر این است که ما باید به این مساله نگاهی جدی بیندازیم.

پیش از این الیزابت وارن خواستار وضع قوانین جدی تری در مورد عملکرد شرکت های بزرگ فناوری امریکایی شده بود تا آنها در مورد حفاظت از داده های خصوصی کاربران و امنیت سایبری آنها جدیت بیشتری داشته باشند. در عین حال برخی کارشناسان هشدار می دهند موضع گیری هایی از این دست ممکن است باعث حمایت مدیران گوگل، فیس بوک و غیره از جمهوری خواهان شود. این در حالی است که آنها به طور سنتی از دموکرات ها حمایت می کرده اند.

عناوین برگزیده