تاریخ: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۶:۳۶
بازدید: ۴۳۹
کد خبر: ۳۷۴۹۹
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم:

۳۵ معدن راکد در قم شناسایی شده است

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اقدام در رابطه با بررسی پتانسیل‌های معدنی استان قم و شناسایی ۳۵ معدن راکد در این استان خبر داد.
۳۵ معدن راکد در قم شناسایی شده است

به گزارش می متالز، محمود سیجانی در جلسه شورای معادن استان قم که ظهر پنجشنبه در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در راستای رفع موانع تولید، اظهار کرد: توسعه و تکمیل اکتشافات صورت گرفته در منابع استان و به ویژه منابع با اهمیتی همچون طلا، مس و آهن در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی اقدام ویژه در رابطه با فرآوری مواد معدنی نیز از دیگر اولویت‌های سازمان صنعت و معدن برشمرد و افزود: مواد معدنی همچون آهن و منگنز و آهک که استان قم در آنها ظرفیت بسیار خوبی دارد در اولویت در این برنامه ریزی قرار دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از برنامه‌ریزی‌ها برای احداث واحد کربنات کلیسم در استان قم خبر داد و گفت: قم بعد از استان بوشهر دومین استانی خواهد بود که واحد کربنات کلیسم در آن احداث خواهد شد که در تولید کاغذ و جلوگیری از آسیب‌های زیست محیطی مؤثر خواهد بود.

وی از شناسایی پتانسیل‌های معدنی استان قم هم خبر داد و تأکید کرد: در گام اول معادن راکد و کوچک شناسایی و بعد زمینه فعال سازی آنها صورت بگیرد، در حال حاضر ۳۵ معدن راکد در استان قم شناسایی شده است.

سیجانی، شورابه دریاچه نمک را یکی دیگر از اولویت‌ها برشمرد و گفت: دریاچه نمک از جمله پروژه‌های اصلی استان است که هم در کارگروه اقتصاد مقاومتی و هم در شورای معادن پیگیری می‌شود.

عناوین برگزیده