تاریخ: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۲۲
بازدید: ۲۶۴
کد خبر: ۳۷۶۳۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بانک جهانی ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به کنیا می‌دهد

می متالز - دولت کنیا از موافقت بانک جهانی با پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار اعتبار به این کشور خبر داد.
بانک جهانی ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به کنیا می‌دهد

به گزارش می متالز، ویلیام روتو، معاون رییس‌جمهور کنیا اعلام کرد: این کشور ۱۰۰ میلیون دلار از بانک جهانی با هدف کمک به برنامه‌های توسعه‌ای دریافت می‌کند. به گفته این مقام ارشد دولت کنیا، این اعتبار برای برنامه‌های ویژه کنیا درزمینه ساماندهی پناهندگان و آوارگان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتظار می‌رود با استفاده از این منابع مالی جدید انعطاف‌پذیری جمعیتی به‌ خصوص در شمال کنیا به میزان قابل توجهی بهبود یابد، علاوه بر این دسترسی به منابع آب، پزشکی و سلامت نیز افزایش خواهد یافت.

اعتبار ۱۰۰ میلیون دلاری جدید بخشی از ابتکار بانک جهانی برای کمک به وضعیت شمال و شمال شرق کنیا محسوب می‌شود که از ماه می ۲۰۱۸ آغاز شده و بخش های انرژی، راهسازی، تامین آب، کشاورزی را در بر می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، دیوید مالپاس، رییس جدید بانک جهانی هدف اصلی خود در مدیریت فصل جدید بانک جهانی را کمک به کشورهای درحال توسعه برای بهبود عملکرد عنوان کرده است. وی گفته که چیزی که دوست دارم ببینم کشورهایی هستند که موفقیت های واقعی کسب کرده باشند؛ این کشور ها به رهبری درست احتیاج دارند و البته برنامه اصلاح ساختاری که سرمایه گذاری را برای بخش خصوصی جذاب کند.

منبع: ایبنا
عناوین برگزیده