تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۰۸
بازدید: ۲۶۰
کد خبر: ۳۸۴۷۸
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
در مجمع شرکت‌های تابعه سیمان تامین شستا اعلام شد:

رشد 96 درصدی سود هر سهم شرکت سیمان سفید نی ریز

می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شرکت سیمان سفید نی ریز از شرکت‌های زیر مجموعه سیمان تامین، با حضور بیش از 95 درصد سهامداران برگزار شد و در این رویداد اعلام شد که سود هر سهم این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 96 درصد رشد داشته است.
رشد 96 درصدی سود هر سهم شرکت سیمان سفید نی ریز

به گزارش می متالز، مبلغ سود خالص در مجمع دوره قبل 46،702 میلیون ریال بود که امسال به مبلغ 91،781 میلیون ریال رسید.
داود اکبری مدیر عامل شرکت سیمان سفید نی ریز، در این مجمع با ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره گفت: در سال گذشته، 42 درصد سیمان تولیدی این شرکت به قطر،23 درصد به امارات، 15 درصد به عراق، 8 درصد به کره جنوبی و مابقی به 12 کشور دیگر صادر شد. وی ادامه داد: سال گذشته علاوه بر پرداخت سود سهام مصوب مجمع 96 به سهامداران جزء، 80 درصد مبلغ سود سهامداران عمده که از سال 1393 تا 1396 پرداخت نشده بود، از طریق افزایش سرمایه و آورده نقدی توسط شرکت پرداخت شد.
به گفته او، مابقی سود سهامداران نیز تا اواخر خرداد ماه 98 پرداخت خواهد شد. اکبری با اشاره به 23 سال فعالیت شرکت سیمان سفید نی ریز افزود: با وجود کاهش 17 درصدی تحویل سیمان و کلینکر و با وجود شرایط بازار نسبت به سال گذشته، این شرکت رشد درآمد 2 درصدی را نسبت به سال۹۶ را تجربه کرد و نیروهای جدید نیز در این شرکت مشغول به کار شدند.
او همچنین با اشاره به افزایش 62 درصدی نرخ حمل و نقل در 3 مرحله در سال گذشته توضیح داد: در سال 98 بهینه سازی و مدیریت اثر بخش هزینه ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی  افزایش سرمایه از 50 میلیارد ریال به 100 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی را جزء مهم ترین اقدام انجام شده در سال 97 دانست و خاطرنشان کرد: در زمینه فروش صادراتی و داخلی علی رغم حضور رقبا و تولیدکنندگان جدید و همچنین مشکلات موجود در بخش حمل و نقل ، در سال 97 صادرات سیمان و کلینکر به 16 کشور انجام شد.

گفتنی است در این جلسه، گزارش حسابرس مستقل موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت نو اندیشان در سال ۹۷ به استماع حضار رسید. همچنین در این مجمع موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت نو اندیشان به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و موسسه حسابرسی فراز مشاور به عنوان بازرس علی البدل معرفی و سود تقسیمی به ازای هر سهم 920 ریال معادل 46 میلیارد ریال مصوب و روزنامه اطلاعات نیز به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های شرکت انتخاب شد.
لازم به ذکر است؛ براساس تصمیمات مجمع ، شرکت های سیمان فارس نو، توسعه سرمایه و صنعت غدیر، سیمان غرب، سیمان فارس و خوزستان و سرمایه گذاری خوارزمی بعنوان اعضای حقوقی هیئت مدیره جدید به مدت 2 سال انتخاب شدند.

عناوین برگزیده