تاریخ: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۳۱
بازدید: ۲۲۰
کد خبر: ۳۸۹۷۵
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی

قوه قضاییه با متخلفان در سازمان خصوصی سازی برخورد کند

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: سازمان خصوصی سازی باید مسئولیت واگذاری اشتباه آلومینیوم المهدی را بپذیرد و قوه قضاییه با متخلفان در این سازمان برخورد کند.
قوه قضاییه با متخلفان در سازمان خصوصی سازی برخورد کند

به گزارش می متالز، احمد مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیگیری پرونده خصوصی سازی آلومینیوم المهدی و هرمزال از سال 93، گفت: طی این سال ها بارها تاکید شد که تخلفی بزرگ، آشکار و چند هزار میلیارد تومانی در واگذاری این مجتمع رخ داده است  و ایراداتی در نحوه واگذاری وجود داشته و مشکلاتی پس از واگذاری ایجاد شده است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در نهایت و پس از پیگیری های فراوان ماده 234 آیین نامه داخلی درباره نحوه واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال اعمال شد، افزود: پس از آن پرونده به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر  اصل 44 ارجاع شد که طی چندین جلسه موضوع بررسی و در نهایت منجر به تهیه یک گزارش تفصیلی درباره پرونده تخلفات شد.

پرونده نحوه واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال با رای 81 درصدی نمایندگان به قوه قضاییه ارسال شد

وی با بیان اینکه براساس گزارش دیوان محاسبات و سازمان بازرسی تخلف محرز  و مشخص شد که رانتی پشت این واگذاری وجود داشته است، ادامه داد: سازمان خصوصی سازی باید مسئولیت این واگذاری را بپذیرد و اعلام کند که اشتباه کرده و در این واگذاری  تخلفاتی انجام داده است.

شرکت مپنا وعده داده که ظرف مدت کوتاهی تولید مجتمع آلومینیوم المهدی را به 2 برابر افزایش داده و در یک افق مشخص رقم آن را به ظرفیت واقعی خود برساند

مرادی تاکید کرد: پرونده نحوه واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال با رای 81 درصدی نمایندگان به قوه قضاییه ارسال شد و از دستگاه قضایی انتظار می رود که به دقت این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد و با متخلفان در سازمان خصوصی سازی و مالکی که اهلیت لازم را نداشته برخورد کند.

 

دیگ های از رده خارج  آلومینیوم المهدی کم کم احیا می شود

وی با بیان اینکه سازمان خصوصی سازی در خصوص عدم نظارت و عدم لحاظ جریمه دیرکرد در وصول اقساط قرارداد واگذاری که از اختیارات این سازمان در قرارداد واگذاری بوده مسئول است، افزود: خوشبختانه با واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال به مپنا اوضاع این مجتمع بسیار بهتر شده و دیگ هایی که در تولید از رده خارج و آسیب جدی دیده بود کم کم احیا شده و کارگران به فعالیت خود می دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شرکت مپنا وعده داده که ظرف مدت کوتاهی تولید این مجتمع را به 2 برابر افزایش داده و در یک افق مشخص رقم آن را به ظرفیت واقعی خود برساند و این کار توسط کارکنان متخصص آلومینیوم المهدی به شکل معقول پیش می رود.

عناوین برگزیده