تاریخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۹:۳۳
بازدید: ۲۲۰
کد خبر: ۳۹۳۳۶
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت مس:

سهم مس در تولید ناخالص داخلی باید افزایش یابد

می متالز - دکتر محمدباقر عالی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حوزه معدن می‌تواند جایگزین بخش نفت شود گفت: در میان حوزه‌های معدنی، صنعت مس پتانسیل‌های بسیار خوبی برای در اختیار گرفتن سهم بیشتری از GDP کشور دارد.
سهم مس در تولید ناخالص داخلی باید افزایش یابد

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، محمدباقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل ایدرو در مراسم تودیع و معارفه مدیران‌عامل پیشین و جدید شرکت مس ضمن قدردانی از زحمات مهندس بنی‌اسدی‌راد و تبریک به دکتر اردشیر سعد محمدی گفت: بر اساس شناختی که من از  آقایان مهندس بنی‌اسدی‌‌راد و دکتر سعد محمدی در حوزه مدیریتی دارم، با وجود تفاوت در شیوه مدیریتی نقاط مشترکی در نوع کار  هر دو وجود دارد از جمله اعتقاد قلبی و عملی به کرامت انسان‌هایی است که با ایشان کار می‌کردند.
وی افزود: از این منظر دوره مدیریت مهندس بنی‌اسدی‌راد یک سال ویژه هم برای پرسنل و هم برای بازنشستگان عزیز صنعت مس بود. علاوه بر این هر دوی این بزرگواران محور فعالیت‌هایشان بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای متمرکز  بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دوره مدیرعاملی پیشین دکتر سعد محمدی گفت: به جرات می‌توان گفت ایشان در دوره مدیریت‌شان حوزه توسعه را در شرکت مس به‌شدت فعال و متحول کردند و زمینه‌های توسعه ‌پایدار شرکت مس را فراهم کردند.
عالی با تأکید بر این‌که حوزه مس در کشور از پتانسیل‌های بسیار زیادی برای توسعه برخوردار است بیان کرد: تکمیل زنجیره تولید در صنعت مس و دست‌یابی به 700 هزار تن مس کاتدی از اهداف ایشان در دوره نخست مدیرعاملی‌شان بود که این طرح‌ها در زمان مهندس بنی‌اسدی‌راد به‌شدت دنبال شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات دوره مدیرعاملی مهندس بنی‌اسدی‌راد اظهار داشت: در حوزه توسعه مهم‌ترین دستاورد ایشان راه‌اندازی کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با هدف حذف آلاینده‌های زیست محیطی بود.
وی افزود: علاوه بر این، ایجاد زیر‌ساخت‌های حمل و انتقال و ساخت مخازن اسید با هدف سهولت در فروش اسید سولفوریک در دوره ایشان آغاز شد و هم‌اکنون در حال اتمام است.
رئیس هیات‌عامل ایدرو با تأکید بر این‌که در یک سال گذشته در حوزه فعال‌سازی معادن درآلو و دره‌زار نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: انصافاً معدن مس درآلو در یک سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است و در معدن مس دره‌زار قرارداد مربوط به برخی از ماشین‌آلات نیز منعقد شده است.
عالی ادامه داد: در حوزه توسعه آذربایجان پروژه‌‌‌های خوبی در دوره نخست مدیرعاملی دکتر سعد محمدی کلید خورد که در یک سال گذشته با تلاشی که دوستان در منطقه کردند دوباره شروع شده است و انشاء الله در این دور هم با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.
به گفته معاون وزیر صنعت درمجموع شرکت ملی صنایع مس ایران در شرایط توسعه و رو به جلویی قرار دارد و قطعاً این روند روبه‌پیشرفت با دیدگاه حاکم بر ایمیدرو و اشراف آقای دکتر غریب‌پور رئیس هیأت عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت مس و همکاری اعضای محترم هیأت‌مدیره حتماً با سرعت و دقت بیشتری حفظ خواهد شد.

منبع: مس پرس
عناوین برگزیده
ریل نجات صنعت
با حضور کارشناسان بررسی شد: دولت چهاردهم چه سیاستی را در حوزه صنعت باید در پیش بگیرد؟

ریل نجات صنعت