تاریخ: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۱۵
بازدید: ۲۹۵
کد خبر: ۳۹۳۴۰
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
مدیر امور انبارها و سفارشات مجتمع مس شهربابک:

53 درصد اقلام موردنیاز مجتمع مس شهربابک از شهرستان تأمین می‌شود

می متالز - مهندس «محمود سفلایی» مدیر امور انبارها و سفارشات مجتمع مس شهربابک گفت: در حال حاضر، بیش از 53درصد اقلام مورد نیاز مجتمع مس شهربابک از طریق خرید محلی تأمین می‌شود که نسبت به سال گذشته رشد 6درصدی داشته است.
53 درصد اقلام موردنیاز مجتمع مس شهربابک از شهرستان تأمین می‌شود

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، مدیر امور انبارها و سفارشات مجتمع مس شهربابک با بیان این‌که شکل‌گیری مجتمع مس شهربابک و راه‌اندازی کارخانه ذوب در سال 1381 موجب شکل‌گیری فعالیت خرید محلی از سوی این مجتمع شد گفت: با افزایش میزان خرید، در سال 1388 پست سازمانی خرید محلی در مجتمع مس شهربابک ایجاد شد و با این تغییر در ساختار سازمانی سمت و سوی خریدها از اقلام عمومی به سمت اقلام فنی و خاص نیز گسترش یافت.
وی با اشاره به این‌که برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های مس در شهرستان شهربابک یکی از مهم‌ترین اقدامات امور انبارها و سفارشات در سال گذشته است گفت: این نمایشگاه در تاریخ 97/07/24 در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان شهربابک برگزار شد که خوشبختانه با استقبال خوب مردم مواجه شد و نتایج چشمگیری به همراه داشته است.
سفلایی ادامه داد: پیرو برگزاری این نمایشگاه، جلساتی با تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان برگزار شد تا ضمن آشنا کردن صنعتگران با نیازمندی‌های مس، با ایجاد ارتباط فنی، نسبت به توانمندسازی و افزایش دانش فنی تأمین‌کنندگان بومی در حد توان اقدام شود.
سفلایی با بیان این‌که در همین راستا حدود 40 درخواست در حوزه ساخت به سازندگان بومی شهرستان واگذارشده است اظهار داشت: با گسترش خرید محلی و ابراز علاقه از سمت کارآفرینان شهرستان اکنون سامانه الکترونیکی خرید محلی بر پایه نرم‌افزار سجاب(سامانه جامع اتوماسیون بازرگانی) راه‌اندازی شده است.
مدیر امور انبارها و سفارشات مجتمع مس شهربابک بیان کرد: هم‌اکنون تعداد فروشندگان از10 در سال 1381 تأمین‌کننده به 150 تأمین‌کننده در سطح شهرستان افزایش‌یافته و مجتمع مس شهربابک در تلاش است تا حد امکان، نیازهای خود را در شهرستان تأمین کند.
به گفته سفلایی ایجاد فرصت برابر برای تمامی متقاضیان برای خود اظهاری و ارتباط با واحد شناسایی تأمین‌کنندگان،‎ امکان ارزیابی و امتیاز‌دهی سیستمی تأمین‌کنندگان، کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل ایاب و ذهاب، ثبت سوابق اطلاعاتی و عملکردی تامین‌کنندگان و  ایجاد امکان ارتباط تأمین‌کنندگان به‌صورت غیرحضوری و اینترنتی به‌منظور به‌روزرسانی سریع‌تر و شفاف‌تر اطلاعات ازجمله منافع ارزشمند این سامانه برای مجتمع و برای تأمین‌کنندگان است.
وی با بیان این‌که مواد شیمیایی جزو حیاتی‌ترین اقلام موردنیاز برای تداوم تولید است گفت: کمیته‌های تخصصی مواد شیمیایی و روانکارها، متشکل از کارشناسان امورهای مختلف مجتمع و شرکت خدمات بازرگانی با هدف همفکری و هم اندیشی برای معادل‌یابی و بومی‌سازی این مواد نیز در مجتمع ایجاد شده است، که در این خصوص تاکنون جلساتی نیز با حضور برخی متخصصان امر تشکیل و ادامه فرآیند در دستور کار این امور است.
سفلایی با اشاره به دعوت از تأمین‌کنندگان و سازندگان داخلی برای بازدید از واحدهای مختلف تولیدی و پشتیبانی مجتمع به‌منظور استفاده از توانمندی‌های آنها‌ در زمینه‌های ساخت، تأمین مواد و قطعات گفت: یکی از نتایج  این اقدام  که با همکاری شرکت خدمات بازرگانی به دست آمد، تهیه ماده شیمیایی تیواوره از یکی از تأمین‌کنندگان است.
مدیر امور انبارها و سفارشات مجتمع مس شهربابک با اشاره به اقدامات انجام‌گرفته برای کاهش و مدیریت هزینه‌های خرید گفت: در خصوص مدیریت هزینه‌های خرید یکی از اقدامات مهم امور انبارها و سفارشات استانداردسازی کالاهای انبار و اصلاح و تکمیل مشخصات فنی آنها در سیستم و مدیریت دانش موجود در مجموعه است که اجرای پروژه‌های کدینگ کالا(سیستم سما) و مدیریت نگهداشت قطعات یدکی(MRO) به‌عنوان یکی از پروژه‌های زنجیره تأمین در امور انبارها و سفارشات در همین راستا بوده است.
وی تصریح کرد: تلاش همکاران مجموعه همواره بر این بوده که حتی‌المقدور با اقدام به‌موقع برای تأمین نیازهای سایر امورها از هزینه‌های انبارداری، انباشت سرمایه و ... کاسته شود.

منبع: مس پرس
عناوین برگزیده