تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۴۷
بازدید: ۲۴۲
کد خبر: ۶۱۰۳۷
سرویس خبر : مسکن و ساختمان
رئیس خانه معدن ایران:

دوران کهنه‌کاری در صنعت سنگ به سر آمده است

می متالز - رئیس خانه معدن ایران گفت: دوران کهنه‌کاری به سر آمده و با توجه به تکنولوژی‌های نوین باید این تفکر را پروراند که با کار کارشناسی پیش برویم و سیاستمداران نیز قواعدی را باید تعیین کنند که در تضاد با واقعیت‌های موجود در این صنعت نباشد.
دوران کهنه‌کاری در صنعت سنگ به سر آمده است

به گزارش می متالز، محمدرضا بهرامن ظهر امروز در آئین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات ـ نیم‌ور با اشاره به مسیر پیشرفت صنعت سنگ اظهار داشت: در تلاش هستیم تا سیاست‌گذاری‌های صنعت سنگ نیازهای این حوزه را برطرف سازد، زیرا این حوزه ثروتی بوده که آن گونه که باید مورد استفاده قرار نگرفته است.

وی افزود: وجود ضعف فعالیت این حوزه در برخی موارد وابسته به صنعت و صنعتگران و در برخی موارد نیز وابسته به سیاست‌گذاری‌هاست زیرا فعالان این عرصه نتوانسته‌اند نظرات کارشناسی را به سیاست‌گذاران ابلاغ کنند تا از آنها در روند تعیین قوانین استفاده شود، باید سیاست‌گذاری را سرمنشاء فعالیت بدانیم و در این عرصه آینده‌نگری و آینده‌پژوهی داشته باشیم زیرا زمان دوران سنتی به سر آمده است.

رئیس خانه معدن ایران تصریح کرد: ستاد سنگ باید قطعنامه‌ای برای پیشبرد اهداف خود تعیین کند و در این زمینه پیشران مسائل توسعه‌ای باشد، سراسر کشور از ظرفیت منابع و معادن برخوردار است.

بهرامن ادامه داد: ابلاغ اطلاعات غلط و نادرست سبب اخذ تصمیمات ناصحیحی می‌شود که به این صنعت ضربه وارد کرده و می‌کند، استان مرکزی منطقه‌ای خاص تلقی می‌شود و از ویژگی‌های منحصر به فرد این نقطه اشاره به برند جهانی سنگ تراورتن محلات کافی است.

وی عنوان کرد: دوران کهنه‌کاری به سر آمده و با توجه به تکنولوژی‌های نوین باید این تفکر را پروراند که با کار کارشناسی پیش برویم و سیاستمداران نیز قواعدی را باید تعیین کنند که در تضاد با واقعیت‌های موجود در این صنعت نباشد.

عناوین برگزیده