تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۵۴
بازدید: ۱۸۲
کد خبر: ۶۱۰۴۱
سرویس خبر : مسکن و ساختمان
رئیس خانه معدن ایران تاکید کرد؛

ضرورت اعمال نظرات کارشناسی در سیاست گذاری های صنعت سنگ

می متالز - رئیس خانه معدن ایران گفت: در سیاست گذاری مربوط به صنعت سنگ باید نظرات کارشناسی اعمال شود.
ضرورت اعمال نظرات کارشناسی در سیاست گذاری های صنعت سنگ

به گزارش می متالز، محمدرضا بهرامن پیش از ظهر سه شنبه در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیمور محلات، اظهار داشت: معادن و صنایع سنگ در کشور یک ثروت است و بیشترین موضوع به سیاست گذاری های این حوزه باز می گردد که در آن باید نظرات کارشناسی اعمال شود.

رئیس خانه معدن ایران ادامه داد: در سیاست گذاری ها باید راه و اصول بر اساس آینده نگری و آینده پژوهی صورت پذیرد و باید نگاه ما به سوی آینده باشد و انجمن سنگ نیز نباید از این مساله دور باشد.

بهرامن بیان کرد: سهم بخش معدن در کشور چیزی نیست که بگوییم به چند کارخانه محدود می باشد و ممکن است تصمیم سازی های غیرکارشناسی به سرمایه های کشور در این حوزه لطمه وارد سازد.

رئیس خانه معدن ایران خاطر نشان کرد: شهرستان محلات استان مرکزی در بحث سنگ تراورتن برند است و باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرد، صنعت سنگ در نیمور محلات یک ظرفیت استثنایی است. موضوع آینده پژوهی را باید در نسل آینده در تمام حوزه ها نهادینه کنیم.

وی در رابطه با تصمیماتی برای واگذاری شرکت هپکوی اراک به کنسرسیوم معدنی گفت: ما شرکت هپکو را به عنوان صنعت ملی کشورمان قبول داریم و برای کاهش معضلات این واحد صنعتی آماده همکاری هستیم.

عناوین برگزیده