تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۵۱
بازدید: ۲۲۸
کد خبر: ۶۳۳۴۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
حسابرسی نشده منتشر شد؛

مروری بر عملکرد مالی ۹ ماهه "ثمسکن"

می متالز - گروه سرمایه گذاری مسکن در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۹ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲ ریال اعلام شده بود، افزایش ۸۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.
مروری بر عملکرد مالی ۹ ماهه "ثمسکن"

به گزارش می متالز، گروه سرمایه گذاری مسکن با سرمایه ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی میان دوره ای ۹ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

گروه سرمایه گذاری مسکن در دوره یاد شده، مبلغ ۱۰۶ میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از ۸۵۰ درصدی برخوردار است.

گروه سرمایه گذاری مسکن افزایش ۷۶ درصدی در جمع درآمدهای عملیاتی را از جمله دلایل اصلی افزایش سود هر سهم اعلام کرده است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ یک هزار و ۵۰ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"ثمسکن" در دوره ۹ ماهه سال مالی منتهی به آذر ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۹ میلیارد و ۴۹۱ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۲ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، ارزش بازار گروه سرمایه گذاری مسکن در دوره یاد شده، با افزایش ۵ هزار و ۷۹۳ میلیارد و ۶۶۱ میلیون ریال به ۱۱ هزار و ۱۲۲ میلیارد و ۳۳۹ میلیون ریال رسید. بهای تمام شده این شرکت با کاهش ۲۶ میلیارد و ۵۶۸ میلیون ریال معادل ۳ هزار و ۸۳۵ میلیارد و ۹ میلیون ریال محاسبه شد.

"ثمسکن" تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۹۳۵ میلیارد و ۳۱۲ میلیون ریال به مبلغ معادل یک هزار و ۱۵۴ میلیارد و ۲۴۱ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت مبلغ ۲۱۸ میلیارد و ۹۲۹ میلیون ریال سود کسب کرد.

گروه سرمایه گذاری مسکن طی این دوره تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده ۸۴۲ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال خریداری کرد.

عناوین برگزیده