تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸:۵۴
بازدید: ۱۳۲
کد خبر: ۶۳۴۱۰
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

دو نیمه قیمتی بازار آپارتمان‌های کلیدنخورده

می متالز - بازار آپارتمان‌های نوساز و کلیدنخورده به لحاظ قیمتی به دو نیمه تقسیم شده است. در حال‌حاضر نیمی از فایل‌های کلیدنخورده موجود در بازار مسکن با قیمت کاهش‌یافته نسبت به ابتدای تابستان عرضه شده و در عین حال نیمی از آپارتمان‌های موجود در بازار نیز با قیمت‌های بیش از بهای مورد انتظار و ارزش واقعی ملک قیمت‌گذاری شده‌اند.
دو نیمه قیمتی بازار آپارتمان‌های کلیدنخورده

به گزارش می متالز، تا چند هفته قبل در حالی که تخلیه حباب قیمت مسکن در برخی از گروه‌های سنی ملک آغاز شده بود، فروشندگان آپارتمان‌های نوساز همچنان در برابر کاهش قیمت مقاومت می‌کردند و کانون عرضه آپارتمان‌های گران‌تر از قیمت مورد انتظار، همین املاک نوساز و کلید نخورده بود.

اما به تدریج روند کاهش قیمت این گروه سنی از املاک نیز آغاز شد و اکنون در شرایطی از بازار قرار گرفته‌ایم که دامنه کاهش قیمت به نیمی از آپارتمان‌های نوساز عرضه‌شده رسیده است. تا سه ماه قبل قیمت پیش‌فروش آپارتمان در منطقه پاسداران برای تحویل یک تا دو سال آینده مترمربعی ۲۸ میلیون تومان بود و واسطه‌ها مدعی بودند که این قیمت با بهای آپارتمان نوساز آماده حدود ۴ میلیون تومان اختلاف‌قیمت دارد. این در حالی است که اکنون پس از یک دوره کاهش قیمت، بهای فروش آپارتمان نوساز آماده تحویل در پاسداران حدود ۲۹ میلیون تومان در هر مترمربع است. از این جنس فایل‌ها که قیمت پیشنهادی فروش آنها کاهش چشمگیری نسبت به یکی دو ماه قبل پیدا کرده در بازار مناطق لوکس و گران‌قیمت تهران کم نیست و این موضوع موید ادامه روندی است که در بازار مسکن شکل گرفته است؛ روندی که طی آن مناطق شمال تهران پیشتاز کاهش قیمت شده‌اند.

عناوین برگزیده