تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۱۵
بازدید: ۲۳۶
کد خبر: ۶۳۵۳۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

ارزش پروژه‌های فعلی «فاذر»

می متالز - بانک کشاورزی متعهد شد حقوق معوقه کارکنان آذرآب اراک را پرداخت کند. «فاذر» ۴۵ میلیارد تومان پروژه در حال اجرا و ۳۵ هزار قرارداد دارد.
ارزش پروژه‌های فعلی «فاذر»

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، در خصوص مشکلات آذرآب گفت: بانک کشاورزی متعهد شد حقوق معوقه کارکنان آذرآب اراک را پرداخت کند.

وی افزود: با توجه به اینکه ۳۰ درصد مالکیت این شرکت در اختیار بانک کشاورزی است لذا این بانک متعهد شد که حقوق آبان و آذر ماه کارگران این شرکت را پرداخت کند.

شریعتمداری گفت: به دنبال آن هستیم که کارخانه آذرآب خصوصی‌سازی شود. این شرکت ۴۵ میلیارد تومان پروژه در حال اجرا و ۳۵ هزار قرارداد دارد و در آینده آذرآب جای نگرانی وجود ندارد و دولت پای حل مشکلات آن ایستاده است.

رسیدگی به حقوق کارکنان آذرآب در چهارچوب قانون

برای دفاع از حقوق قانونی کارگر در کنار او و علیه سازمان خصوصی سازی هستم.

وزیر کار در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفت: تعیین تکلیف مالکیت واحد تولیدی آذرآب مطالبه کارگران این کارخانه است و کارگران باید بدانند آینده اش در این کارخانه در خطر نیست و دولت همراه آنها به فکر آینده ‌شان است تا این واحد تولیدی را سرپا نگه دارد.

آقای شریعتمداری افزود: آذرآب چشم و چراغ صنعت ایران است و مگر می توانیم به این واحد تولیدی بی توجهی کنیم.

به مردم و مجموعه یک عذرخواهی بدهکاریم

وی با اشاره به اینکه به مردم و مجموعه آذرآب یک عذرخواهی بدهکاریم افزود: من هم مثل آقای استاندار معتقدم باید زودتر از اینها موضوع خصوصی سازی را حل و فصل می کردیم. تعداد زیادی از واحدها را خصوصی سازی کرده ایم و در مواردی که شرایط مطلوب نبوده باید زودتر تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: وقتی درباره حقوق پرداخت شده کارگران یک واحد تولیدی صحبت می کنیم، منظور حداقل حقوق پرداخت شده به کارگران است و  امروز کارگران با شرایط سختی مواجه هستند و شرایط صنفی آنها را باید با گوش جان بشنویم.

شریعتمداری گفت: موضوع حقوق عقب افتاده آنها باید در چهارچوب قانون رسیدگی شود. برای دفاع از حقوق قانونی کارگر در کنار او و علیه سازمان خصوصی سازی هستم.

وزیر رفاه افزود: جامعه کارگری ایران باید اطمینان داشته باشد در سال رونق تولید، سالی که جلوگیری از حذف اشتغال مهمترین هدف و برنامه دولت است؛ از همه امکانات استفاده می کنیم که اشتغال موجود بر زمین نماند.

مسئولان پیگیر مطالبات کارگران شرکت آذرآب

همچنین فرماندار اراک نیز با اشاره اینکه کارگران آذرآب نزدیک به دو و نیم ماه حقوق معوقه دارند گفت: مسئولان استان مرکزی روزانه پیگیر مطالبات کارگران هستند و نشست‌های متعددی برای تعیین تکلیف سهامدار عمده آذرآب با مسئولان ملی برگزار شده است.

بختیاری افزود: کارکنان و کارگران آذرآب باید در کنار مسئولان استان و در فضایی همراه با آرامش و به دور از تنش پیگیر مطالبات باشند.

وی ادامه داد: سهامدار عمده آذرآب باید برای تعیین تکلیف مالکیت این شرکت بزرگ به مسئولان استان مرکزی پاسخگو باشد.

فرماندار اراک افزود: اقدام تعداد اندکی از کارگران آذرآب در مسدود کردن ریل راه آهن با وجود توصیه‌ها و تذکرات حضوری مسئولان برای پیشگیری از خسارت به مردم و مسافران قطار‌ها، موجب اقدام قانونی شورای تامین و واکنش نیروی انتظامی برای باز کردن مسیر راه آهن و ایجاد شرایط ایمن برای تردد قطار‌های مسافری شد.

بختیاری ادامه داد: کارگران اطمینان داشته باشند، همه توان استان مرکزی برای تحقق مطالبات و خواسته‌های به حق آنان بکار گرفته شده است.

شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به کار کرد.

این شرکت مادر تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلر‌های نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل‌های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.

شرکت صنایع آذرآب اراک در سال ۱۳۸۹ به بخش خصوصی واگذار شد.

 

عناوین برگزیده