تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۰:۱۶
بازدید: ۱۷۷
کد خبر: ۶۳۷۹۶
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
نماینده مردم قزوین در مجلس:

نامه‌نگاری‌ها با وزارت صنعت برای رفع مشکل کنتورسازی قزوین بی‌پاسخ مانده است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود پیگیری‌های فراوان هنوز جلسه‌ای در وزارت صنعت برای رسیدگی به مشکلات کنتورسازی قزوین تشکیل نشده است.
نامه‌نگاری‌ها با وزارت صنعت برای رفع مشکل کنتورسازی قزوین بی‌پاسخ مانده است

به گزارش می متالز، حمیده زرآبادی درباره تخلفات صورت‌گرفته در نحوه واگذاری کنتورسازی قزوین  اظهار کرد: تخلف در نحوه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سبب بروز مشکلات جدی در کارخانه کنتورسازی قزوین شده و دلیلش هم این است که فردی کارخانه را خریداری کرده که اهلیت ندارد.

وی با بیان این‌که مدیرعامل کنتورسازی قزوین سه سال است که به‌همراه پسرش در زندان به سر می‌برد، گفت: راه حل مشکل این کارخانه بسیار ساده است، اما متأسفانه روال کند اداری، سبب ایجاد سختی برای کارگران شده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هیئتی در وزارت صنعت مسوول تصمیم‌گیری برای کارخانه‌های در معرض تعطیلی است و موظف است مدیران نالایق را خلع کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه با وجود پیگیری‌های فراوان این هیات تاکنون برای تصمیم‌گیری تشکیل نشده است و به‌شخصه بارها با وزارت صنعت در این زمینه مکاتبه کردیم و هنوز هم پیگیر تشکیل جلسه برای حل مشکلات کارخانه کنتورسازی قزوین هستم.

زرآبادی بیان کرد: باید این هیات هرچه زودتر تشکیل جلسه دهد تا مدیریت کنتورسازی قزوین خلع ید شود تا بتوان مشکلات این کارخانه را حل کرد.

به گزارش آنا؛ کارخانه کنتورسازی قزوین در سال ۱۳۴۷ در شهرک صنعتی قزوین تأسیس شد و تا سال ۸۷ تنها برند تولیدکننده کنتور در غرب آسیا بود.

سال ۱۳۸۷ این کارخانه در روند خصوصی‌سازی به شخصی واگذار شد که به دلیل نداشتن اهلیت و سوءمدیریت کارخانه را با بحران مالی مواجه کرد.

کنتورسازی قزوین حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ کارگر داشت که طی چندسال اخیر تعداد آنان به حداکثر ۲۰۰ کارگر رسیده است. کارگرانی که هنوز در این کارخانه مشغول کار هستند هم به دلیل عدم پرداخت معوقات مالی و بروز مشکلات معیشتی و بیمه تأمین اجتماعی معترض و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان هستند.

عناوین برگزیده