تاریخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۳۰
بازدید: ۱۸۰
کد خبر: ۶۳۷۹۸

راه‌آهن شلمچه به بصره اجرا می‌شود

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح اتصال خط ریلی و پایانه جدید در دو نقطه مرزی شلمچه و خسروی به زودی اجرا می‌شود که مقدمات برای خط شلمچه-بصره فراهم است که در آینده نزدیک عملیات اجرایی ۳۲ کیلومتر خط و یک پل آن شروع می‌شود.
راه‌آهن شلمچه به بصره اجرا می‌شود

به گزارش می متالز، سعید رسولی امشب در بازدید از مرز چذابه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح اتصال خط ریلی و پایانه جدید در دو نقطه مرزی شلمچه و خسروی به زودی اجرا می‌شود که مقدمات برای خط شلمچه-بصره فراهم است که در آینده نزدیک عملیات اجرایی ۳۲ کیلومتر خط و یک پل آن شروع می‌شود.

وی افزود: منابع مالی خط ریلی شلمچه به بصره به صورت فاینانس تامین خواهد شد که این پرور توسط بنیاد مستضعفان بر اساس مصوبه هیئت دولت به میزان ۴ هزار میلیارد ریال ارزیابی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت اجرای این امر، به صورت پیوسته زائران از ایران به عراق و به صورت برعکس جابجا خواهند شد.

رسولی با اشاره به اقدامات راه‌آهن در ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش ظرفیت صندلی داشتیم و روزانه ۵۵ قطار ویژه برای جابجایی زائران از سراسر کشور به نقاط مرزی خرمشهر و کرمانشاه و همدان فراهم بود اما تعداد آن به ۵۸ رسید.

وی ادامه داد: تا به امروز حدود ۲۴۰ هزار زائر از نقاط مختلف کشور به نقاط مرزی جا به جا شدند، برای بازگشت زائران نیز تمهیدات لازم انجام گرفته و امکان تهیه بلیط برای زائران هنگام بازگشت از عراق فراهم شده است.

عناوین برگزیده