تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۴۸
بازدید: ۲۸۸
کد خبر: ۶۳۹۸۶
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی

درصد زیادی از مواد اولیه صنعت آلومینیوم از سایر کشورها تامین می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران گفت: حدود ۸۰ درصد از مواد اولیه مورد نیاز تولید این صنعت از سایر کشورها تامین می شود.
درصد زیادی از مواد اولیه صنعت آلومینیوم از سایر کشورها تامین می‌شود

به گزارش می متالز، احمد مجیدی  گفت: در حال حاضر در کشور سه کارخانه تولید شمش آلومینیوم وجود دارد که این شرکت را شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)، المهدی و شرکت آلومینای ایران تشکیل می دهند و مواد اولیه خود را از خارج از کشور تامین می کنند.

وی، تصریح کرد: شرکت آلومینیوم ایران درحال حاضر با حداکثر ظرفیت خود درحال تولید است و با راه اندازی 72 دیگ بازسازی شده، امیدوار هستیم که 12500 تن محصول بیشتری تولید کنیم.

مجیدی افزود: هدف شرکت آلومینیوم ایران رسیدن به تولید 180 هزار تن شمش و شمش آلیاژی در پایان سال جاری است و امید است که این میزان تولید شود.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران اظهار داشت: شمش آلومینیومی که درحال حاضر تولید می شود، نیاز صنایع پایین دستی را تامین می کند و مازاد آن به خارج از کشور صادر می شود که  درمجموع سه کارخانه مذکور تا پایان سال جاری 250 هزار تن شمش را تولید خواهند کرد.

وی ، درمورد حمایت دولت از صنعت آلومینیوم بیان کرد: دولت حداکثر تلاش خود را درجهت حل مشکلات صنعت آلومینیوم به کار گرفته است و حمایت های لازم را انجام می دهد.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران تصریح کرد: تامین مواد اولیه از سایر کشورها به دلیل تحریم ها، موجب شده که مواد اولیه با قیمت بالاتری درمقایسه با شرایط عادی، خریداری و حمل شود.

وی اظهار داشت: شرکت آلومینیوم ایران پس از هشت سال که متحمل ضرر شده بود در سال گذشته به سوددهی رسید که این روند سوددهی در سال جاری نیز ادامه دارد.

عناوین برگزیده