تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۷:۲۲
بازدید: ۳۲۴
کد خبر: ۶۴۱۶۱
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پنجمین همایش صنعت دیرگداز؛

ظرفیت تولید مس در کرمان به 400 هزار تن می رسد

می متالز - اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پنجمین همایش صنعت دیرگداز اظهار کرد: ظرفیت تولید به 400 هزار تن در استان کرمان می‌رسد.
ظرفیت تولید مس در کرمان به 400 هزار تن می رسد

به گزارش می متالز، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پنجمین همایش صنعت دیرگداز اظهار کرد: ظرفیت تولید به 400 هزارتن در استان کرمان می‌رسد.

سعدمحمدی ادامه داد: در سرچشمه ظرفیت تولید 280 هزار تن است که با کارخانه 100 هزار تنی سونگون ظرفیت کل کشور به 500 هزار تن خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه در مس در رتبه هشتم جهان هستیم، افزود: اکنون ذخایر مس ما 34.5 میلیون تن است و امیدواریم به رتبه هفتم در دنیا برسیم.

به گفته سعدمحمدی سیستم‌های تولیدکننده نسوز را بر اساس کیفیت شناسایی نموده و همه آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. در 6 ماهه 98 میران مصرف ما 102هزار و 700 تن آجر نسوز و بیش از 5 میلیون تن جرم‌ نسوز بوده است.

وی گفت: ما با شرکت‌های خارجی همکاری داریم و تمایل داریم با شرکت های داخلی نیز همکاری کنیم. 5 درصد از نیاز خود را از خارج تهیه کردیم که آنها اگر در داخل تولید شود آن را هم از داخل خرید می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد: توجه به زمان تحویل مواد نسوز بسیار مهم است و باید سر موعد آن را تحویل دهید‌.

عناوین برگزیده