تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۳۲
بازدید: ۲۲۰
کد خبر: ۶۴۲۸۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

ارزش صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات بوشهر ۱۹ درصد افزایش یافت

می متالز - مسوول واحد صادرات گمرک بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال به ارزش ۴ میلیارد دلار محصولات غیر نفتی از گمرکات استان بوشهر صادر شد که ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.
ارزش صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات بوشهر ۱۹ درصد افزایش یافت

به گزارش می متالز، عبدالرسول طالبی ظهر امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان بوشهر با تاکید بر توسعه فعالیت صادراتی اظهار داشت: در راستای توسعه صادرات از گمرکات استان بوشهر تمهیدات لازم فراهم شده و خدمات شبانه‌روز ادامه دارد.

وی از تجهیز گمرکات استان بوشهر به سامانه جامع گمرکی خبر داد و بیان کرد: با تجهیز گمرکات به این سامانه ضمن تسریع در ارائه خدمات لازم زمینه جلوگیری از تخلفات و مقابله با قاچاق کالا بیش از پیش فراهم شده است.

مسوول واحد صادرات گمرک بوشهر، صادرات محصولات کشاورزی، معدنی، تولیدی و آبزیان را از عمده صادرات استان بوشهر دانست و با اشاره به صادرات افزون بر 4 میلیارد دلار از گمرکات استان خاطر نشان کرد:در نیمه نخست امسال 13.2 میلیون تن به ارزش 4.4 میلیارد دلار کالا و محصولات مختلف از گمرکات استان صادر شده است.

طالبی یکی از محصولات تولیدی استان بوشهر را میعانات گازی دانست و گفت: در نیمه نخست امسال افزون بر 856 هزار تن میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر صادر شده است.

وی از افزایش صادرات از گمرکات استان بوشهر بدون احتساب میعانات گازی خبر داد و افزود: در نیمه نخست امسال بدون میعانات گازی 12.3 میلیون تن محصولات غیرنفتی از گمرکات استان بوشهر به ارزش 4 میلیارد دلار صادر شد که 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

مسوول واحد صادرات گمرک بوشهر، چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، هند، قطر، برزیل، عراق، پاکستان، ترکیه و عراق را مبدا کالاهای صادراتی استان بوشهر دانست و تصریح کرد:مواد معدنی، آبزیان، سبزی، محصولات پتروشیمی و گازی و صیفی‌جات از عمده محصولات صادراتی است.

عناوین برگزیده