تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۴۴
بازدید: ۱۶۴
کد خبر: ۶۴۲۸۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

تسهیل فرآیند گمرکی در کشور توسعه صادرات و رونق تولید را به دنبال دارد

می متالز - نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه گمرک کاشان دومین گمرک استان اصفهان است، گفت: تسهیل صادرات محصولات از گمرک کاشان در دستور کار قرار بگیرد.
تسهیل فرآیند گمرکی در کشور توسعه صادرات و رونق تولید را به دنبال دارد

به گزارش می متالز، جواد ساداتی نژاد بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز صادرات اظهار داشت: حوزه صادرات برای کشور حوزه بسیار استراتژیکی محسوب می‌شود چراکه با وجود مشکلات متعدد در حوزه صادرات نفت راه تامین ارز تمرکز بر بخش غیر نفتی است.

وی با بیان اینکه دولت با تلاش در رفع موانع صادرات، تولیدکنندگان را به ادامه کار خود ترغیب کند، افزود: ظرفیت‌های کشور نشان داده است که ایران برای تامین ارز مورد نیاز خود به غیر از فروش نفت راه‌های مختلفی را در پیش رو دارد و بر همین اساس اگر دولت حمایت لازم برای صادرات غیر نفتی داشته باشد، می‌تواند حاشیه امنی برای خود نیز ایجاد کند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه دشمن به صورت پیوسته ایران را از لحاظ اقتصادی تحت فشار قرار داده است، ابراز داشت: با توجه و پشتیبانی از صادرات غیرنفتی توسط دولت می‌توان نقشه‌های دشمن در امور اقتصادی علیه کشور را نقش بر آب کرده است.

وی با بیان اینکه منطقه فرهنگی کاشان در حوزه صادرات روندی رو به رشد را دارد، گفت: خوشبختانه به دلیل شرایط خوب صادرات و تسهیل در این امورات منطقه کاشان دارای گمرک مستقل است و بر همین اساس صادرکنندگان ما می‌توانند محصولات خود را از گمرک کاشان صادر کنند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه گمرک کاشان دومین گمرک استان اصفهان محسوب می‌شود، تصریح کرد: اگر مشکلاتی که گمرک کاشان با آن دست و پنجه نرم می‌کند، حل شود به جرات می‌توان گفت که گمرک کاشان توانایی تبدیل به نخستین گمرک استان اصفهان را دارد اما برخی از صادرکنندگان کاشانی به دلیل مشکلات موجود محصولات خود را از گمرکی به غیر از گمرک کاشان صادر می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجوز واردات گمرک کاشان در سال 96 اخذ شد، اذعان کرد: از آنجا که بخش واردات گمرک باید دارای یک مکان فیزیکی باشد اقدامات بسیاری برای اخذ مجوز ساختمان بخش واردات گمرک کاشان صورت پذیرفت و خوشبختانه این مجوز اخذ و زمین آن در شهرک امیرکبیر کاشان درنظر گرفته شد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس ضمن درخواست از رئیس گمرک کشور برای تحقق مرحله عملیاتی ساختمان بخش واردات گمرک کاشان تاکید کرد: درخواست ما تسهیل فرایند گمرکی در کشور است چراکه تحقق این مهم توسعه صادرات و رونق تولید را به دنبال دارد.

وی ضمن تاکید بر شناسایی بازار هدف افزود: لازم است وزارت صمت تلاش و حمایت خود را برای حضور تولیدکنندگان ما برای حضور در نمایشگاه‌های بین المللی به کار بگیرد و برای صادرکنندگان نیز جوایزی درنظر گرفته شود و تولیدکنندگان را برای صادرات محصولات خود ترغیب کنند.

عناوین برگزیده